چای زنجبیل و لیمو برای کاهش وزن

ترکیب زنجبیل و لیموترش برای کاهش وزن معجزه می‎کند! خواص این چای باعث محبوبیت آن در بین افرادی شده که به تناسب اندام فکر می‎کنند.  اما چای زنجبیل و لیمو چگونه به لاغری و تناسب اندام شما کمک می‌کند؟

چای زنجبیل و لیمو برای کاهش وزن

اطلاعات پزشکی می‌گوید زنجبیل می‌تواند به تنظیم سطح گلوکز در خون کمک کند و شما اگر می‌خواهید وزن کم کنید، باید به سطح قند خون نرمال دست یابید.  این چای به بدن کمک می‌کند تا چربی اضافه را بسوزاند، متابولیسم را افزایش می‌دهد و هضم را بهبود می‌بخشد. این نوشیدنی چربی سوز برای جلوگیری از تجمع چربی، به خصوص در اطراف ناحیه‌ی شکم، مفید است.

التهاب، نشانه‌ای از تجمع سموم مضر در بدن است. هنگامی‌که سموم در بدن انباشته شوند، کبد باید سخت‌تر کار کند تا آنها را از بدن بیرون کند. ایندومتاسین موجود در زنجبیل به کاهش التهاب و پاکسازی سیستم بدن کمک می‌کند. زنجبیل و لیمو، هر دو دارای ترکیبات ضدالتهابی قدرتمند هستند و با عفونت‌های باکتریایی و ویروسی مبارزه می‌کنند.

این چای علاوه بر کاهش وزن به شما کمک می‌کند تا بعد از اینکه وزنتان را کم کردید، تناسب اندام و وزن جدیدتان را حفظ کنید. اطلاعات پزشکی نشان داده که مواد بیو اکتیو خاص موجود در لیمو به جلوگیری از افزایش وزن کمک می‌کنند. علاوه بر این عطر لیمو، سیستم عصبی پاراسمپاتیک را فعال کرده، سرعت سوخت و ساز را افزایش می‌دهد و عملکرد ارگان‌های بدن را بهبود می‌بخشد، همچنین استرس را کاهش داده و هوس‌ به خوردن را از بین می‎برد.

شما می‌توانید قسمت کوچکی از ریشه‌ی زنجبیل را پوست بکنید و آن را ریز خرد کنید. ۲ قاشق غذاخوری آب لیموترش تازه به آن اضافه کنید. این مخلوط را به یک فنجان چای سبز معمولی اضافه کنید. استفاده از چای سبز، محتوای آنتی‌اکسیدانی زنجبیل را افزایش می‌دهد. هر زمانی که احساس گرسنگی کردید، برای جلوگیری از هوس‌های غذایی و کنترل وزن‌تان، چای زنجبیل لیمو بنوشید.

منبع: fitnessmagazine

مطالب مرتبط: 

چطور وقتی در خواب هستید، چربی سوزی کنید؟

۲/۵ کیلو کاهش وزن در ۵ روز فقط با یک نوشیدنی!

هر چه بیشتر ورزش کنیم برای کاهش وزن بهتر است؟

برای کاهش وزن غذاهای حاوی فلانوئید بخورید

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *