پیوند رحم برای درمان ناباروری

بهترین پزشکان اعتقاد دارند این روش خلاقانه می‌تواند به درمان ناباروری در زنانی که این عضو پیوندی را دریافت می‌کنند، کمک کند. این اولین پیوند رحم (Uterus Transplant) در آمریکا خواهد بود که طبق برنامه ریزی‌های انجام شده در چند ماه آینده قرار است انجام شود. 

ناباروری

بهترین پزشکان کلینیک کلیولند (Cleveland Clinic) در وستون فلوریدا می‎گویند با استفاده از پیوند رحم یک زن فوت شده به یک زن گیرنده که تخمدان دارد اما رحم ندارد می‎توان به درمان ناباروری کمک کرد. براساس گزارش نیویورک تایمز در حال حاضر ۸ زن در حال گذراندن مراحل غربالگری و آماده شدن برای انجام این عمل هستند. این زنان یا بدون رحم متولد شده‌اند که احتمال بروز این نقص ۱ در هر ۴۵۰۰ نوزاد دختر به دنیا آمده است یا اینکه بر اثر بیماری یا مشکلی پزشکان مجبور به خارج کردن رحم شده‎اند. این خبر یک سال بعد از اینکه اولین نوزاد حاصل از پیوند رحم در سوئد زنده به دنیا آمد انتشار یافت. در سوئد برای این پیوند از رحم فرد زنده استفاده می‎شود. اما پزشکان آمریکایی تصمیم به استفاده از رحم فرد فوت شده گرفتند تا زن سالمی را در معرض خطر قرار ندهند. برترین پزشکان این بیمارستان تصمیم دارند قبل از عمومی کردن این روش برای درمان ناباروری همه افراد، در مورد ۱۰ نفر آن را اجرا کرده و نتیجه را بررسی کنند.

اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد بیش از ۵۰۰۰۰ زن در آمریکا کاندید انجام این عمل جراحی هستند. اما باید توجه داشت که این عمل جراحی پیوند عضو بدون عوارض جانبی نخواهد بود. در مورد عوارض جانبی آن باید اطلاعات کافی در اختیار داوطلبان انجام این عمل قرار گیرد تا با آگاهی کامل تصمیم بگیرند. لازم است داروهای قوی برای جلوگیری از پس زدن پیوند مصرف شود و همچنین ممکن است بعد از حاملگی و بعد از اینکه یک یا دو فرزند به دنیا آمدند پزشکان مجبور باشند جراحی دیگری برای خارج کردن رحم پیوندی از بدن انجام دهند.

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط:     

ارتباط لقاح آزمایشگاهی و سرطان‌تخمدان!

مصرف آسپیرین احتمال بارداری را افزایش می‎دهد!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *