پیشگیری از سکته قلبی

برترین پزشکان و متخصصان قلب و عروق می‎گویند افراد مبتلا به بیماری قلبی می‌توانند با بکار بردن راهکارهایی ساده به حفظ سلامت قلب خود کمک کرده و احتمال بروز سکته قلبی را کاهش دهند. اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد در بروز حمله قلبی زمان و عملکرد سریع اهمیت زیادی در حفظ جان فرد دارد، بنابراین لازم است که افراد درباره علائم سکته قلبی آگاهی کافی داشته باشند تا بتوانند با تشخیص نشانه‌ها در اسرع وقت خود را به بیمارستان برسانند. پیشگیری از سکته قلبی   

اولین قدم در پیشگیری از حمله قلبی این است که افراد از سیگار کشیدن اجتناب کنند. در صورت بالا بودن فشار خون آن را کنترل کنند. رژیم غذایی سالم و کم نمک داشته باشند. روزی ۳۰ دقیقه ورزش کنند. وزن خود را نرمال نگه دارند. به طور منظم توسط پزشک معاینه شوند. اگر سابقه بیماری قلبی یا فشار خون و سایر بیماری‌ها را دارند، داروهای تجویز شده را درست مطابق دستور پزشک مصرف کنند. اگر مبتلا به دیابت هستند، قند خون خود را کنترل کنند. با توجه به نکات ذکر شده در مورد اهمیت آگاهی داشتن راجع بهعلائم و نشانه‌های حمله قلبی، اگر فرد یک یا تعداد بیشتری از علائم را در خود احساس کرد به احتمال زیاد دچار سکته قلبی شده است و باید بلافاصله با اورژانس تماس گرفته یا نزدیکانش او را به نزدیک‎ترین بیمارستان یا مرکز درمانی برسانند.

نیمی از افرادی که دچار حمله قلبی می‎شوند قبل از درخواست کمک بیش از ۲ ساعت صبر می‌کنند. بسیاری از افراد از بیان علائم اشتباه احساس خجالت می‎کنند و برخی دیگر به دلیل ترس از اینکه دچار سکته قلبی شده باشند، اقدامی نمی‌کنند و به خود دلداری می‌دهند که دچار حمله قلبی نشده‎اند. فراموش نکنید مهم‌ترین نکته در زمان بروز حمله قلبی رساندن بیمار در کمترین زمان ممکن به نزدیکترین بیمارستان یا مراکز درمانی است.

مطالب مرتبط:

بیماری قلبی عروقی    

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *