پیشگیری از سرطان

بعضی از انواع سرطان‌ها قابل پیشگیری و درمان هستند. در این مطلب راهکارها و اطلاعات پزشکی مفیدی برای پیشگیری از سرطان از زبان برترین پزشکان و متخصصان سرطان شناسی مرکز درمان سرطان آمریکا بیان شده است. با بکار بستن این توصیه‌ها خطر ابتلا به این بیماری را کاهش دهید. 

پیشگیری از سرطان

عوامل مختلفی برای مبتلا شدن به این بیماری وجود دارد. یک سری از این عوامل ژنتیکی است ولی خیلی از عوامل اصلی ابتلا به سرطان مثل سیگار کشیدن و مصرف مشروبات الکلی و ورزش نکردن کاملا به سبک زندگی فرد برمی‌گردد. مسئله مهم این است که چقدر به سلامتی بدنمان اهمیت می‌دهیم. برای داشتن یک زندگی سالم ۳ کلید به شما معرفی می‌کنیم:

۱- خوردن غذاهای ضد التهاب، همانطور که می‌دانید خوراکی‌های محرک عامل شروع اکثر بیماری‌هاست و خوردن آنها باعث اختلالاتی در بدن می‎شود. این خوراکی‌ها عبارتند از غذاهای فرآوری شده، چربی‌های حیوانی، روغن‌های گیاهی نامطبوع، کربوهیدرات‌هایی مثل نان، برنج و ماکارونی و همچنین مصرف الکل و شکر زیاد. به جای استفاده از این غذاها، رژیم مدیترانه‌ای بگیرید و این غذاها را بخورید: سبزیجات تازه، میوه‌ها، پروتئین بدون چربی و سبک و چربی‌های سالم مثل روغن ماهی.

۲- هر روز ورزش کنید، چون ورزش کردن به سلامت بدن و ذهن کمک شایانی می‌کند. این ورزش کردن قرار نیست خیلی پیچیده باشد. می‌تواند ۲۰ دقیقه پیاده روی در روز باشد. بنابراین شما هیچ عذری برای ورزش نکردن ندارید.

۳- خوب بخوابید. بزرگسالان باید حداقل ۶ ساعت در شب بخوابند. این مقدار خواب برای سلامتی لازم است. کم خوابی مشکلاتی از قبیل فشار خون بالا، چاقی، دیابت و خیلی بیماری‌های دیگر را بوجود می‌آورد. رعایت این موارد سخت و پیچیده نیست اما اراده می‌خواهد. بار عایت این موارد و مشاوره های منظم پزشکی سلامتی‌تان را تضمین کنید.  

منبع: cancer treatment centers of America

مطالب مرتبط: 

لاغری و جوانی با رژیم مدیترانه‌ای

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *