پیشگیری از سرطان

بعضی از انواع سرطان‌ها قابل پیشگیری و درمان هستند. در این مطلب راهکارها و اطلاعات پزشکی مفیدی برای پیشگیری از سرطان از زبان برترین پزشکان و متخصصان سرطان شناسی مرکز درمان سرطان آمریکا بیان شده است. با بکار بستن این توصیه‌ها خطر ابتلا به این بیماری را کاهش دهید. 

پیشگیری از سرطان  سرطان پیشگیری از سرطان           1

عوامل مختلفی برای مبتلا شدن به این بیماری وجود دارد. یک سری از این عوامل ژنتیکی است ولی خیلی از عوامل اصلی ابتلا به سرطان مثل سیگار کشیدن و مصرف مشروبات الکلی و ورزش نکردن کاملا به سبک زندگی فرد برمی‌گردد. مسئله مهم این است که چقدر به سلامتی بدنمان اهمیت می‌دهیم. برای داشتن یک زندگی سالم ۳ کلید به شما معرفی می‌کنیم:

۱- خوردن غذاهای ضد التهاب، همانطور که می‌دانید خوراکی‌های محرک عامل شروع اکثر بیماری‌هاست و خوردن آنها باعث اختلالاتی در بدن می‎شود. این خوراکی‌ها عبارتند از غذاهای فرآوری شده، چربی‌های حیوانی، روغن‌های گیاهی نامطبوع، کربوهیدرات‌هایی مثل نان، برنج و ماکارونی و همچنین مصرف الکل و شکر زیاد. به جای استفاده از این غذاها، رژیم مدیترانه‌ای بگیرید و این غذاها را بخورید: سبزیجات تازه، میوه‌ها، پروتئین بدون چربی و سبک و چربی‌های سالم مثل روغن ماهی.

۲- هر روز ورزش کنید، چون ورزش کردن به سلامت بدن و ذهن کمک شایانی می‌کند. این ورزش کردن قرار نیست خیلی پیچیده باشد. می‌تواند ۲۰ دقیقه پیاده روی در روز باشد. بنابراین شما هیچ عذری برای ورزش نکردن ندارید.

۳- خوب بخوابید. بزرگسالان باید حداقل ۶ ساعت در شب بخوابند. این مقدار خواب برای سلامتی لازم است. کم خوابی مشکلاتی از قبیل فشار خون بالا، چاقی، دیابت و خیلی بیماری‌های دیگر را بوجود می‌آورد. رعایت این موارد سخت و پیچیده نیست اما اراده می‌خواهد. بار عایت این موارد و مشاوره های منظم پزشکی سلامتی‌تان را تضمین کنید.  

منبع: cancer treatment centers of America

مطالب مرتبط: 

لاغری و جوانی با رژیم مدیترانه‌ای

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *