پیاز درمانی برای بیماریهای زنانه!

پیاز درمانی از زمانهای قدیم جهت درمان یائسگی زودرس خانمها ، میوم های کوچک و متوسط رحم ، ترشّحات و عفونتهای واژینال ، بی نظمی های قاعدگی ، کیست های تخمدانی و تخمدان های پلی کیستیک ، تنبلی های تخمدانی ، بعضی از انواع نازایی و بسیاری دیگر از ناراحتی های زنانه استفاده می شده است.

پیازدرمانی1

 این روش درمانی، همان پیاز درمانی بسیاری از افرادی که به علت ناباروری بچه دار نمی شدند با استفاده از این درمان توانستند رنگ دیگری به زندگی خود بزنند.

پیاز درمانی برای بسیاری از افراد موثر واقع شده است ولی توجه داشته باشید که چون پیاز قاعده آور میباشد برای خانمهای باردار نباید استفاده شود، چون امکان سقط جنین را بالا میبرد ولی قبل از بارداری مشکلی ایجاد نمی کند.

نحوه تهیه:

۱- پوست بیرونی پیاز را جدا کنید سپس پیاز را به ۴ یا ۵ قسمت تقسیم کنید.

۲- ۲ تا ۵ لیوان آب بدون کلر را بجوشانید و پیاز را به آب در حال جوش اظافه کنید.

۳- ۵ دقیقه در ظرف دربسته بجوشانید. سپس ولرم بنوشید.

نحوه  مصرف :

۱- این جوشانده را ازروز اول پریود به مدت ۱۵ روز ، روزی ۲ بار میل نمایید ، سپس قطع کنید و دوباره از ده روز مانده به پریود به مدت ۵ روز مصرف نمایید.

۲- بهتر است این جوشانده را صبح و عصر به صورت تازه بخورید.

۳- بهتر است قبل از غذا این نوشیدنی را میل فرمایید.

انجام این روش در افرادی که بیماری های ذکر شده در بالا را ندارند منعی نداشته و صرفا عمل پاکسازی را انجام می دهد.

توجه داشته باشید در مدت انجام این درمان ترشحات سفید و زرد افزایش می‌یابد که این نشان دهنده ی پاکسازی بدن از مواد زائد است.

کسایی که پریود منظم دارند بهتر است از روز آخر پریود و کسایی که پریود نا منظم دارند از روز اول پریود شروع کنند.

پیاز درمانی سبب افزایش پرولاکتین خون می شود بنابراین با اطلاع از وضعیت پرولاکتین این روش را آغاز کنید و بیشتراز ۱-۲ ماه انجام ندهید.

این روش محدودیت سنی ندارد و در خانمهایی که یائسه هستند میتواند به صورت دوره های ۱۵ روزه در دو ماه متوالی مورد استفاده قرار گیرد.

برای مثال از روز پنجم ماه این روش را آغاز نموده ، ۱۵ روز ادامه داده و سپس دوره ی بعدی را پس از ۱۵ روز استراحت آغاز کنید.

در طول درمان مراقب باشید که دچار یبوست نشوید یا اگر به این معضل دچار هستید به شیوه صحیح، درمانش کنید.

اگر به دلیل مشکلات معدی قادر به استفاده از این محلول، قبل از غذا نیستید، می توانید آن را به دو سه ساعت بعد از غذا موکول کنید.

اختلالاتی در نظم قاعدگی یا میزان خونریزی، گرگرفتگی، دردهای مبهم و پراکنده در رحم، تخمدانها و زیرشکم و در طول پیاز درمانی می تواند طبیعی باشد.

اگر به هر دلیل، انجام این روش، یکی دو روز  دچار وقفه شد می توانید درمان را ادامه دهید ولی در صورت وقفه طولانی تر بهتر است درمان را از نو شروع کنید.

منبع : www.mehrasa-center.ir

مطالب مرتبط:

افراد دیابتی پوست پیاز را دور نریزند!

درمان طبیعی زگیل

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *