پرطرفدارترین جراحی زیبایی!

در گذشته جراحی زیبایی مخصوص افراد ثروتمند و بازیگران و افراد مشهور بود. اما امروزه افراد زیادی به پزشک زیبایی مراجعه می‎کنند به امید داشتن شکم صاف، سینه های بزرگ‎تر، صورت جوان‎تر و بینی زیباتر. در این مطلب به تعدادی از محبوب‌ترین و رایج‎ترین عمل‌های جراحی زیبایی بین مردم اشاره شده است. 

جراحی زیبایی

۱- عمل بینی (رینوپلاستی): یکی از رایج‌ترین اعمال جراحی زیبایی عمل جراحی بینی است. این جراحی برای افرادی که بینی بزرگ یا پهن دارند یا قوز بینی دارند یا افتادگی بینی و انحراف بینی دارند، انجام می‎شود. این مشکلات ممکن است به طور مادرزادی و طبیعی وجود داشته باشد یا در اثر حوادث و تصادفات ایجاد شده باشد. این عمل زیبایی در میان نوجوانان بسیار پرطرفدار است. اما بهترین پزشکان و جراحان پلاستیک توصیه می‎کنند حداقل تا ۱۶ سالگی برای عمل صبر کنند. عوارض جانبی جدی این عمل بسیار نادر است و بهبودی یک تا سه هفته طول می‎کشد.

۲- جراحی زیبایی پلک (blepharoplasty): این جراحی برای افرادی که دچار افتادگی پلک هستند یا پلک‎های پف آلود دارند، استفاده می‎شود. در این جراحی چربی زیر پوست که باعث پف پلک می‎شود خارج شده و پوست اضافه برداشته می‏‎شود. جای زخم‎ها قابل دیدن است و بهبودی یک هفته طول می‎کشد.

۳- لیفت صورت و گردن: این جراحی برای افرادی که به خاطر افزایش سن دچار افتادگی پوست و عضلات به خاطر ضعیف شدن عضلات صورت و گردن شده‌اند، به کار می‌رود. البته گرایش به این جراحی در حال کاهش است. زیرا این جراحی خطر عفونت و عوارض جانبی دارد و از طرفی روش‌های آسان‌تری مثل تزریق مواد پرکننده، تزریق بوتاکس، سفت کردن پوست با رادیوتراپی و لیزر درمانی در دسترس هستند.

۴- جوان سازی پوست با لیزر: لیزر برای از بین بردن اثرات و لکه‌های ایجاد شده در اثر اشعه خورشید، جای خوش و زخم، برداشتن سلول‌های مرده پوست و از بین بردن خطوط سطحی و چین و چروک‌ها کاربرد دارد.

۵- کاشت مو: نیمی از مردان و تعداد زیادی از زنان با افزایش سن مقدار زیادی از موهای خود را از دست می‎دهند. در این جراحی زیبایی پزشک جراح از موهای پشت سر و اطراف سر برداشته و به قسمت‌های خالی جلوی سر پیوند می‎زند.

۶- لیپوساکشن: جراح با استفاده از یک سوراخ کوچک در ناحیه شکم، پهلو، ران و … چربی‌های زیر پوست این نواحی را خارج می‎کند.  این روش برای بیمارانی که کمی اضافه وزن دارند موثر است. مقدار چربی خارج شده بسیار ناچیز است. اما در عین حال عوارض جانبی نظیر عفونت و تغییر رنگ پوست وجود دارد.

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

عمل بینی در زمستان

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *