ویتامین C موثرتر از ورزش برای لاغری

مطالعات جدید، اطلاعات پزشکی جالبی در مورد ارتباط بین مصرف ویتامین ث و لاغری آشکار کرده است. این مطالعه بر روی یک گروه از افراد چاق و دارای اضافه وزن انجام شده است تا تاثیر ورزش کردن و مصرف مکمل غذایی ویتامین C را بر روی یک نوع خاصی از پروتئین در بدن به نام  اندوتلین۱ مقایسه کنند. این پروتئین در محدود کردن فعالیت و تنگ کردن عروق خونی کوچک در بدن نقش دارد. 

ویتامین C موثر از ورزش برای لاغری

اخبار پزشکی نشان می‌دهد، فعالیت این پروتئین در بدن افراد چاق و دارای اضافه وزن بیشتر از افراد دارای وزن معمولی است. وقتی فعالیت این پروتئین زیاد می‌شود، رگهای خونی بیشتر منقبض می‎شوند و جریان خون به راحتی نمی‌تواند از این رگها عبور کند. در نتیجه احتمال افزایش بیماری‌‌های عروق وجود دارد. مطالعات نشان داده ورزش کردن موجب کاهش پروتئین اندوتلین ۱ می‌شود، اما برای این منظور باید ورزش و فعالیت بدنی به صورت منظم و هر روز انجام شود که البته کار آسانی نخواهد بود.

پزشکان محقق دانشگاه کلورادو آمریکا مطالعه‌ای انجام دادند تا بررسی کنند که آیا مصرف ویتامین C که قبلا ثابت شده است برای بهبود عملکرد رگ‌های خونی مفید است، می‌تواند اندوتلین ۱ را مانند ورزش کاهش دهد یا خیر. در این مطالعه افراد چاق به دو گروه تقسیم شدند و برای مدت سه ماه به یک گروه ویتامین C داده شد و گروه دیگر ورزش ایروبیک انجام دادند. بعد از دوره ۳ ماهه، نتیجه این تحقیقات نشان داد که مصرف روزانه مکمل ویتامین C با دوز ۵۰۰ میلی‌گرم می‌تواند مانند پیاده روی کردن اندوتلین ۱ را کاهش دهد و در نتیجه باعث لاغری و کاهش وزن شود. 

منبع: www.medicalnewstoday.com

مطالب مرتبط: 

روش‌های ساده لاغری سریع

کرایولیپولیز جدیدترین دستگاه لاغری موضعی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *