ویتامین D از سرطان پیشگیری می‌کند!

دانشمندان دریافتند با افزایش سطح ویتامین D خون می‎توان از ابتلا به سرطان پیشگیری کرد. تحقیقات اخیر دانشمندان ثابت کرده است وقتی ویتامین D بدن کاهش می‎یابد احتمال ابتلا به این بیماری افزایش می‎یابد. 

پیشگیری از سرطان

این تحقیقات توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا انجام شده است و اطلاعات پزشکی حاصل از آن در مجله پزشکی PLOS One منتشر شده است. هدف از این مطالعه کشف ارتباط بین کمبود ویتامین D در بدن و شانس ابتلا به انواع سرطان به غیر از سرطان پوست بوده است. همچنین محققان در پی یافتن میزان موثر و مورد نیاز ویتامین D بودند که بدن را از ابتلا به این بیماری حفاظت کند. ویتامین D در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید، غذاهای حاوی این ویتامین و یا مکمل این ویتامین در بدن تولید می‎شود. محققان در مطالعات قبلی خود مشاهده کردند افرادی که در فاصله دورتر از خط استوا زندگی می‎کنند و کمتر در معرض نور خورشید هستند دچار کمبود ویتامین D هستند و بیشتر به انوع سرطان روده, سینه، مثانه و ریه مبتلا می‎شوند. 

در سال ۲۰۱۰، موسسه پزشکی (IOM) توصیه کرد برای داشتن استخوان‎های سالم سطح ویتامین دی خون باید ۲۰ ng/ml باشد و برای تامین این میزان، افراد بین ۱۹ تا ۷۰ سال باید روزانه ۶۰۰ IU (واحد بین المللی) ویتامین دی دریافت کنند. در این مطالعه اخیر محققان دریافتند زنانی که میزان ویتامین دی خون آنها از  ۴۰ ng/ml بیشتر بوده است، ۶۷ درصد کمتر از زنانی که ویتامین دی ۲۰ ng/ml داشتند، به بیماری سرطان مبتلا شده بودند. زمانی که سطح ویتامین D در خون به ۴۰ نانوگرم در میلی لیتر و بیشتر از آن می رسد، می‌توان شاهد کاهش خطر ابتلا به سرطان بود.

منبع: medicalnewstoday.com

مطالب مرتبط:

کمبود ویتامین D باعث زوال عقل می‎شود

چه مقدار ویتامین D برای سلامت قلب نیاز داریم؟

ویتامین D برای بیماران مبتلا به (MS) مفید است

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *