ویتامین B از سرطان پوست پیشگیری می‌کند!

اطلاعات پزشکی به دست آمده از یک مطالعه جدید که توسط محققان استرالیایی صورت گرفته، نشان داده است که یک نوع خاصی از ویتامین B یعنی ویتامین B3 که با نام nicotinamide شناخته می‌شود، می‎تواند احتمال ابتلا به سرطان پوست را کاهش دهد. 

سرطان پوست

البته این ویتامین روی انواع سرطان پوست غیر از ملانوما که خطرناک‌‎ترین و کشنده ترین نوع این بیماری است، موثر است. (برای اطلاعات بیشتر در این مورد مطلب سرطان پوسترا مطالعه کنید.) بهترین پزشکان و دانشمندان استرالیایی اعلام کردند که مصرف روزانه دو قرص ویتامین B3 می‎تواند احتمال ابتلا به این بیماری را تا ۲۳ درصد کاهش دهد. دکتر دامیان (Dr. Diona Damian) متخصص پوست و مو از دانشگاه سیدنی می‎گوید «این یک ویتامین بی‌ضرر، ارزان و در دسترس است. البته ما در این مرحله از تحقیقات نمی‎توانیم به همه مردم توصیه کنیم که این ویتامین را حتما روزانه مصرف کنند. تحقیقات بیشتری در این مورد باید انجام گیرد.» 

سرطان پوست یکی از شایع‎ترین انواع سرطان است که به آرامی رشد و پیشروی می‌کند. این بیماری قابل درمان است، اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود و درمان سرطان آغاز شود. اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد که اشعه فرابنفش خورشید شناخته شده ترین عامل ایجاد این بیماری است. این اشعه به DNA سلول‎های پوست آسیب می‎زند. همچنین مانع فعالیت سلول‌ها برای مبارزه با بیماری سرطان و ترمیم سلول‌های آسیب دیده می‎شود و سیستم ایمنی پوست را نابود می‎کند. 

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

ارتباط خال‌های دست راست و سرطان پوست!

برنزه کردن و سرطان پوست

علائم سرطان

درمان سرطان

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *