bبا ورزش صحیح کالری بیشتری بسوزانید و لاغر شوید · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
با ورزش صحیح کالری بیشتری بسوزانید و لاغر شوید

با ورزش صحیح کالری بیشتری بسوزانید و لاغر شوید 

آیا ورزش می‌کنید و به جای اینکه قوی شوید دردهای عضلانی  پیدا می‌کنید؟ برای ورزش وقت زیادی می‌گذارید و نتیجه کمی می‌گیرید؟ همه اینها به خاطر این است که اسرار درست ورزش کردن را نمی‌دانید. با ورزش صحیح هم کالری بیشتری می‌سوزانید و هم بدنتان را از آسیب مصون نگه می‌دارید.

پیاده‌روی

هنگام پیاده‌روی دست‌های خود را هم تکان دهید و جلو و عقب ببرید. با این کار خود را قدرتمند و پرانرژی می‌کنید. این کار را به تدریج با سرعت بیشتری انجام دهید که به معنی سوزاندن کالری بیشتر و تمرین قلبی عروقی بهتر است. بهترین نوع حرکت برای قدم زدن این است که آرنج‌های خود را ۹۰ درجه خم کنید و آنها را از شانه به عقب و جلو ببرید. به جای حرکت روتین پاشنه و پنجه در پیاده‌روی بهتر است از حرکت دیگری استفاده کنید. برای این حرکت سعی کنید بعد از پاشنه تمام کف پای خود را روی زمین بگذارید تا به انگشتان برسید. این کار می‌تواند پیاده روی را به ورزش قدرتی تبدیل کند که عضلات ساق پای شما را هم درگیر می‌کند. 

دویدن

قدم‌های بلندتر بردارید. این راه بهتری برای بالا بردن سرعت است. بعضی از دونده‌ها سعی می‌کنند با زیاد کردن تعداد قدم‌ها، سرعت را زیاد کنند اما این کار برای زانوها و کمر مناسب نیست. اگر روی تردمیل می‌دوید شیب را بالا ببرید. تردمیل را روی شیب یک درصد تنظیم کنید. با گذشت زمان شیب را افزایش دهید. در فضای باز سعی کنید روی سطوح شیب‌دار بدوید. این کار باعث می‌شود دویدن کمی سخت‌تر شود و در نتیجه کالری بیشتری سوزانده و لاغر شوید.

با ورزش صحیح کالری بیشتری بسوزانید و لاغر شوید

اسپینینگ

عقب بنشینید و خودتان را روی زین سبک نگه دارید. قبل از پدال زدن فرمان و صندلی را تنظیم کنید. نشستن بیش از حد بالا و قوز کردن به سمت فرمان به زانوهای شما فشار وارد می‌کند. جانی جی، خالق برنامه ورزشی اسپینینگ می‌گوید: (کمی پایین‌تر بنشینید و خود را از فرمان دورتر نگه دارید. سعی کنید زانوهای خود را پایین نگه دارید و فقط با پنجه‌های پا پدال نزنید.) سعی کنید مدام بین حالت نشسته و ایستاده حرکت کنید. خیلی‌ها اصلا روی زین نمی‌نشینند، عقب و جلو می‌روند و فشار را روی فرمان وارد می‌کنند. این کار به کمر و آرنج‌هایتان فشار می‌آورد.

تمرین با وزنه

دولا نشوید، باسن خود را به داخل بکشید و پشتتان را صاف نگه دارید و شکم را تو بدهید با این کار ماهیچه‌های بیشتری را درگیر می‌کنید و بدن ثبات بیشتری پیدا می‌کند. تمرین با وزنه را آرام انجام دهید. با این کار ماهیچه‌ها از تمام توانشان استفاده می‌کنند و فشار کمتری بر مفاصل وارد می‌شود. ۲ ثانیه برای بلند کردن وزنه و ۴ ثانیه برای پایین آوردن آن وقت بگذارید. وزنه را کامل روی زمین قرار دهید و از اول شروع کنید.

منبع: مجله سیب سبز  

مطالب مرتبط: 

آیا با ورزش و رژیم می‌توان دیابت را درمان کرد؟

سلولیت چیست؟

با ۳۰۰ دقیقه ورزش در هفته از سرطان سینه جلوگیری کنید.

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *