ورزش باعث افزایش اعتماد به نفس می‎شود!

اعتماد به نفس محصول باورهای ما، موفقیت‌ها و چیزهایی است که در زندگی بدست آورده‌ایم. احساس اعتماد به نفس به شیوه ای منطقی و واقع بینانه می‌تواند از فرد در برابر بسیاری از مشکلات جسمی، روانی و عاطفی محافظت کند. ورزش کردن در افزایش این اعتماد به نفس بسیار موثر است. اما ورزش چگونه باعث می‎شود احساس عزت نفس بیشتری کنیم؟ 

ورزش باعث افزایش اعتماد به نفس می‎شود!

وقتی ورزش می‌کنید احساس رضایت از خود و ارزشمندی بیشتری دارید زیرا به جای منفعلانه و بی‌حرکت نشستن یک کار مفید برای سلامتی بدن خود انجام داده‌اید که این حس رضایت از خود باعث اعتماد به نفس می‎شود. اخبار پزشکی نشان می‎دهد، زمانی که فعالیت بدنی دارید بدن مواد شیمیایی طبیعی به نام اندورفین ترشح می‌کند که باعث می‎شود استرس شما کاهش یافته و از نظر روانی حس خوبی پیدا کنید. پزشکان و متخصصان سلامتی می‌گویند، با فعالیت بدنی کافی سیستم ایمنی بدن تقویت می‌شود. در نتیجه کمتر دچار بیماری می‌شود. که این خود ایجاد یک نوع حس برتری و مصون بودن به فرد می‎دهد، در نتیجه باعث افزایش اعتماد به نفس می‎شود. 

ظاهر هر شخص جزو مهم‌ترین ارکان سازنده اعتماد به‌ نفس اوست، داشتن فعالیت بدنی منظم منجر به داشتن اندامی متناسب و زیبا برای شخص می‌شود که این اندام زیبا بدون شک باعث افزایش اعتماد به‌ نفس می‌شود. محققان به این نتیجه رسیده‌اند که یکی از راه‌های افزایش اعتمادبه‌نفس و حافظه، داشتن روابط اجتماعی با دیگران است، ورزش کردن نیز به دلیل اینکه افراد را در معرض برخورد با دیگران قرار می‌دهد امکان اجتماعی کردن افراد را فراهم می‌کند. فعالیت بدنی تأثیر مستقیم بر بهبود عملکرد جنسی شما می‌گذارد که نتیجه این بهبود عملکرد جنسی در زندگی زناشویی، بالا رفتن اعتماد به‌ نفس است. یکی دیگر از اثرات مفید فعالیت بدنی افزایش توجه و تمرکز است. افزایش تمرکز باعث بهبود عملکرد شغلی و تحصیلی فرد شده و در نتیجه باعث افزایش اعتماد به نفس می‎شود. 

منبع: www.indiatimes.com

مطالب مرتبط: 

برای موفق بودن باید اعتماد به نفس داشته باشید

راهکارهایی برای مدیریت استرس

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *