ورزشکاران آنتی هیستامین مصرف نکنند!

ورزشکارانی که در محیط های باز تمرین می‌کنند معمولا از داروهای آنتی هیستامین برای تسکین علائم حساسیت کمک می‌گیرند. اما باید بدانید داروهای آنتی هیستامین مانع از فعالیت بسیاری از ژن‌های مهم در روند ترمیم فیزیکی عضلات پس از ورزش می‌شوند.

آنتی هیستامین

محققان در این مطالعه وضعیت ۱۰  مرد و ۶ زن ورزشکار بین سنین ۲۳ تا ۲۵ سال را که نیمی از آنها دوز زیادی از آنتی هیستامین را مصرف می کردند، بررسی نمودند. نتایج بررسی‌ها نشان داد در افرادی که این دارو را مصرف کرده بودند، روند ترمیم عضلانی سه ساعت پس از پایان تمرینات ایجاد می‌شد. به طور کلی در حالت عادی پس از ورزش، حدود ۳۰۰۰ ژن فعال می‌شوند تا به ترمیم عضلات و عروق کمک کنند تا استرس ناشی از تمرین را دفع کنند. اما در مورد ورزشکارانی که آنتی هیستامین مصرف می‌کردند  ۲۷% ژن‌ها فعال نمی‌شدند.

در حالت عادی، هیستامین در برابر گرده های گیاهان، گرد و خاک، موی حشرات و دیگر عوامل حساسیت زا فعال می شوند. در بعضی افراد این واکنش ها بسیار شدید است و نیاز به مداخله دارویی است تا تسکین یابد. گرچه این داروها می توانند بسیاری از این ناراحتی ها را بهبود دهند، اما این ماده نقش مهمی در واکنش‌های بدن پس از تمرینات ورزشی دارد. نتایج بررسی محققان نشان می دهد علائم کاهش ترمیم عضلات در ورزشکارانی دیده می شود که سه برابر دوز معمول از داروهای آنتی هیستامین استفاده کرده‌اند.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط:

چگونه با آلرژی بهاری مبارزه کنیم؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *