هپاتیت C با بیماری پارکینسون ارتباط دارد

اطلاعات پزشکی به دست آمده از یک مطالعه جدید نشان می‎دهد افرادی که به ویروس هپاتیت C مبتلا هستند ۳۰ درصد بیشتر در معرض ابتلا به بیماری پارکینسون که یک اختلال سیستم عصبی است، قرار دارند.

هپاتیت C

این تحقیقات روی ۵۰۰۰۰ نفر که مبتلا به هپاتیت بودند و ۲۰۰۰۰۰ نفر که به هپاتیت مبتلا نبودند انجام شد. از افراد مبتلا به هپاتیت ۷۱ درصد به هپاتیت B و ۲۱ درصد به هپاتیت C و ۸ درصد هم به هر دو نوع ویروس مبتلا بودند. تحقیقات روی این افراد به مدت ۱۲ سال ادامه داشت. بعد از این مدت زمان اطلاعات پزشکی به دست آمده نشان داد افرادی که مبتلا به بیماری هپاتیت C بودند ۳۰ درصد بیشتر از افرادی که به این بیماری مبتلا نبودند به بیماری پارکینسون دچار شدند. همچنین محققان اعلام کردند هپاتیت B یا هر دو نوع ویروس با هم تاثیری در افزایش احتمال ابتلا به پارکینسون ندارند. نتایج این مطالعه در مجله پزشکی نورولوژی ( Neurology) منتشر شده است. 

بر اساس اخبار پزشکی منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) تخمین زده می‎شود که ۱۵۰ میلیون نفر در سراسر دنیا به بیماری هپاتیت C مبتلا هستند. این ویروس به وسیله سوزن آلوده که معمولا معتادان تزریقی به صورت مشترک استفاده می‌کنند و یا از مادر مبتلا به چنین منتقل می‎‌شود و عوارض و مشکلات زیادی را به همراه دارد. اما بسیاری از افرادی که به این بیماری مبتلا هستند نشانه‌های زیادی ندارند، در نتیجه از بیماری خود اگاه نیستند. از آنجایی که یکی از راه‌های انتشار ویروس انتقال خون است، در اکثر کشورها خون گرفته شده برای بررسی این ویروس آزمایش می‎شود. 

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

نقش تغذیه در درمان پارکینسون

داروهای ضد سرطان امیدی برای درمان آلزایمر و پارکینسون!

نوشیدن قهوه به سلامت کبد کمک می‎کند

توصیه‌هایی برای بیماران مبتلا به هپاتیت C

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *