هویج تقویت کننده قوای جسمی!

قوای جسمی : زردک یا هویج ایرانی باعث تقویت توان و قوای جمسی می‌شود که امروزه علت قابل توجهی از ناتوانی‌های جمسی را به خود اختصاص داده و داروهای شیمیایی زیاد و متنوعی در این حوزه به بازار عرضه شده که معمولاً دارای عوارض است.

قوای جسمی

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, سید جواد علوی درباره زردک یا هویج ایرانی اظهار داشت: مربای هویج یکی از افزاینده‌های قوای جمسی و مقوی احشا، رحم و هاضمه است و در بدن تولید خلط سالم می‌کند.

زردک تقویت کننده معده است و تا حدودی ملیّن است بنابراین برای رفع یبوست خوب است.به‌خصوص اگر به‌صورت مربا و یا حلوا آماده مصرف شود یعنی قدری شیرین‌تر تهیه و پخته شود.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: زردک باعث تقویت قوای جسمی که امروزه علت شمار قابل توجهی از ناتوانی‌های جنسی را به خود اختصاص داده و داروهای شیمیایی زیاد و متنوعی در این حوزه به بازار عرضه شده که معمولاً دارای عوارض است.

مزاج زردک گرم و تر است و دارای رطوبت بسیار خوب و اصطلاحاً رطوبت فضیله است و خوردنی‌هایی که این خصوصیات را دارند جزو بهترین خوراکی‌ها محسوب می گردد.

تخم هویج خاصیت مدر (ادرارآور) دارد و آن هم باعث تقویت قوای جسمی می‌شود و به‌صورت پودر یا جوشانده قابل استفاده است.

این کارشناس طب سنتی گفت: افراد با مزاج گرم نباید در خوردن هویج زیاده‌روی کنند.


سامانه جامع اطلاعات پزشکی مدیکال اینفو با در اختیار گذاشتن موتور جستجوی منحصر به فرد و دقیق از اطلاعات کارکنان فعال در حوزه سلامت و پزشکی اعم از پزشکان . بیمارستان ها . دارو خانه ها . آزمایشگاه ها . مراکز جراحی . کلینیک ها . مراکز تصویر برداری و تجهیزات پزشکی امیدوار است به سهم خود دسترسی هموطنان محترم و معظم را به این دامنه وسیع خدمتگزاران این حوزه تسهیل و فراهم نماید.

 

منبع : tasnimnews.com

مطالب مرتبط :

آیا هویج برای چشم مفید است؟

برای کاهش وزن آب هویج بخورید

اطلاعات پزشکی

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *