هندوانه میوه معجزه‌آسای تابستان

هندوانه میوه معجزه‌آسای تابستان

هندوانه از میوه‌های پرطرفدار در تابستان است که علاوه بر تامین آب از دست رفته فواید دیگری هم برای بدن دارد. متخصصان معتقدند ماده‌ای به نام (سیترولین) و نیز لیکوپن که همان رنگ دانه  قرمز است، در این میوه به وفور یافت می‌شود که هر دو مسئول کاهش LDL یا کسترول بد خون، فشار خون، کاهش وزن و جلوگیری از تشکیل پلاک سرخرگی هستند که مانع آترواسکلروز یا تصلب شرایین می‌شود. همیشه سیب را مشهورترین میوه در سلامت بدن می‌دانستیم، درحالی که براساس تحقیقات جدید هندوانه از طریق کنترل وزن و فشار خون نقش بسیار موثری در سلامت قلب و عروق ایفا می‌کند.

از دیگر خواص مواد غذایی حاوی لیکوپن کمک به حفظ سلامت استخوان‌هاست. مطالعات جدید نشان داده است لیکوپن موجود در هندوانه یک درمان طبیعی برای پیشگیری از پوکی استخوان بویژه در زنان یائسه است. بدن به طور طبیعی سیترولین موجود در این میوه را به آرژنین در کلیه تبدیل می‌کند. مطالعات نشان می‌دهند که تبدیل سیترولین به آرژنین از جمع شدن چربی در سلولهای بدن جلوگیری می‌کند. اینکه هندوانه مقدار زیادی آب دارد چیز جدیدی نیست اما این میوه علاوه بر آب مقدار زیادی الکترولیت دارد که از کم آبی بدن جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود مواد معدنی که بدن به خاطر عرق کردن از دست داده جبران شود. 

هندوانه میوه معجزه‌آسای تابستان

هندوانه میوه‌ای ضد التهاب است که در پیشگیری و درمان بیماریهای التهابی مفید واقع می‌شود. این میوه همچنین منبع بسیار خوب پتاسیم است که برای عملکرد بدن بسیار مفید است. کمبود پتاسیم در بدن باعث مشکلاتی می‌شود بدون مقدار کافی از این ماده معدنی بسیار مهم انتقال سیگنال‌های الکتریکی در مغز قطع شده و باعث بیماریهای روانی مثل گیجی یا تیرگی شعور می‌شود. با خوردن این میوه می‌توانید ویتامین ث روزانه بدن خود را تامین کنید. ویتامین ث مهمترین ماده در حفظ سیستم ایمنی بدن است. هندوانه قرمز و رسیده نه تنها شیرین‌تر و خوشمزه‌تر است بلکه مواد مغذی و آنتی اکسیدان بیشتری هم دارد.

منبع: www.lifehack.org و مجله موفقیت 

 

 

 

 

 

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *