با هندوانه، اوتیسم را درمان کنید!

اوتیسم یا درخودماندگی نوعی اختلال رشدی از نوع روابط اجتماعی است که با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیرطبیعی مشخص می‌شود. تغذیه در کنترل این بیماری تاثیر مهمی دارد. یکی از خوراکی‌های مفید برای درمان این بیماری هندوانه است.

درمان اوتیسم با هندوانه

در سال ۱۹۸۷ میلادی از هر ۱۰ هزار نفر یک نفر به این بیماری مبتلا بوده است، اما در حال حاضر از هر ۶۸ نفر یک نفر دارای اختلالات اوتیسم است. شیوع این بیماری در  پسران بیشتر از دختران است. آمارها بطور کلی حاکی از این است که از هر پنج نفر مبتلا به اوتیسم، چهار نفر پسر و یک نفر دختر هستند. استرس دوران بارداری، بروز مشکل در حین زایمان، وارد شدن ضربه به سر، عفونت، تب بسیار بالا، اختلالات ژنتیکی و وارد شدن سم به بدن را از جمله عوامل به وجود آورنده بیماری اوتیسم می‎دانند. اغلب مبتلایان به اوتیسم از نظر فیزیکی سالم هستند و مشکل اصلی آنها تنها در پیام‌رسانی است به آن معنا که پیامی که باید اعضای مختلف بدن از جمله حس لامسه و دیگر حس ها به مغز برسانند تا مغز فرمان لازم را صادر کند، با اختلال مواجه است. مشکل در برقراری ارتباط اجتماعی، مشکل در یادگیری، بالا بودن آستانه تحمل درد، عدم کنترل غذایی و عدم توانایی برقراری تماس چشمی شاخصه مبتلایان به اوتیسم است.

تمام تلاش پزشکان برای کنترل علائم اوتیسم این است که کاری کنند تا بیمار با انجام کارهای روزمره، به آغوش اجتماع برود.  تغذیه نقش مهمی در کنترل علائم این بیماری دارد. مصرف ویتامین های D و B6 و B12 و آب هندوانه جزو راحت‌ترین و ارزان‌ترین راه‌های کنترل بیماری اوتیسم به شمار می‌روند. مواد حاوی گلوتین مانند آرد گندم و مشتقات آن و همچنین مواد حاوی کازئین (لبنیات از جمله شیر و ماست) به عنوان مواد خوراکی مضر برای اوتیسم شناخته می‎شود. این مواد غذایی برای اوتیسم در حکم سم به حساب می آیند. همچنین ماساژ با ترکیبی از روغن های بادام، اسطوخودوس و رزماری، تأثیر فراوانی در التیام دردهای ناشی از اوتیسم دارد.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط:

تازه‌های درمان اوتیسم

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *