از کجا بفهمیم بدنمان به سم زدایی نیاز دارد؟

حتما راجع به سم زدایی بدن و خوراکی‎هایی که سموم بدن را دفع می‌کنند، شنیده‌اید. اما بدن ما چه زمانی به سم زدایی نیاز دارد و از کجا می‎توانیم تشخیص دهیم که میزان سموم بدن‌مان زیاد شده است. بدن ما با انواع سموم و آلودگی‎ها احاطه شده است، از آلودگی هوا گرفته تا آفت کش‎ها و هورمون‎هایی که به غذاها اضافه می‎شود و حتی سمومی که به خاطر استرس و اضطراب، مصرف توتون و تنباکو و داروها در بدن خودمان تولید می‌کنیم. 

سم زدایی بدن

بسیار مهم است که هر چند وقت یک بار این سموم را از بدن خارج کنیم. علائم و نشانه‌های خاصی وجود دارد که به ما می‌گوید وقت سم زدایی بدن‎مان فرا رسیده است. در این مطلب این نشانه‎ها را به شما معرفی می‌کنیم. 

۱- بی خوابی: بی‌خوابی نشان می‎دهد سموم در بافت‎های بدن جمع شده‌اند و گردش خون در بافت‎ها را مسدود کرده‎اند. 

۲- خستگی مفرط: احساس خستگی شدید برای مدت زیادی ادامه پیدا کند نشان می‎دهد که سموم بدن زیاد شده است.

۳- سردرد: اطلاعات پزشکی می‎گوید سردرد نشان می‌دهد که سموم بدن باعث تحریک سیستم عصبی مرکزی شده است.

۴- مشکلات پوستی: مشکلات و بیماری‎های پوستی مثل التهاب پوست، روزاسه و خارش پوست نشان می‎دهد که سموم در بدن انباشته شده و بدن در حال تلاش است که به طور طبیعی این مواد سمی را دفع کند.  

۵- سفید یا زرد شدن زبان: تشکیل مواد سفید یا زرد رنگ روی زبان یا به اصطلاح زبان باردار نشان دهنده جمع شدن سموم در خون است.

۶- گرفتگی سینوس‌ها: تنفس هوای آلوده منجر به گرفتگی سینوس‌ها و عفونت آنها می‎شود. 

۷- مشکلات کیسه صفرا: وقتی صفرا غلیظ و سنگین می‎شود یعنی سموم در کبد جمع شده‌اند. کاهی اوقات هم راه خارج شدن صفرا مسدود می‎شود. 

۸- بزرگ شدن شکم: سموم باعث می‎شوند بدن نتواند سطح گلوکز را تنظیم کند و در نتیجه نمی‎تواند کلسترول را بسوزاند و چربی در شکم انباشته می‎شود. 

۹- احساس گرما کردن: گرمایی بودن یا احساس گرما کردن نشان می‎دهد سموم در بدن زیاد شده و کبد برای دفع سموم بیشتر کار می‎کند که این کار بیشتر حرارت بدن را بالا می‌برد. 

منبع: www.healthyfoodstyle.com

مطالب مرتبط: 

رژیم سم زدایی بدن

سم زدایی بدن با خوراکی‌ها

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *