از کجا بفهمیم بدنمان به سم زدایی نیاز دارد؟

حتما راجع به سم زدایی بدن و خوراکی‎هایی که سموم بدن را دفع می‌کنند، شنیده‌اید. اما بدن ما چه زمانی به سم زدایی نیاز دارد و از کجا می‎توانیم تشخیص دهیم که میزان سموم بدن‌مان زیاد شده است. بدن ما با انواع سموم و آلودگی‎ها احاطه شده است، از آلودگی هوا گرفته تا آفت کش‎ها و هورمون‎هایی که به غذاها اضافه می‎شود و حتی سمومی که به خاطر استرس و اضطراب، مصرف توتون و تنباکو و داروها در بدن خودمان تولید می‌کنیم. 

سم زدایی بدن سم زدایی از کجا بفهمیم بدنمان به سم زدایی نیاز دارد؟

بسیار مهم است که هر چند وقت یک بار این سموم را از بدن خارج کنیم. علائم و نشانه‌های خاصی وجود دارد که به ما می‌گوید وقت سم زدایی بدن‎مان فرا رسیده است. در این مطلب این نشانه‎ها را به شما معرفی می‌کنیم. 

۱- بی خوابی: بی‌خوابی نشان می‎دهد سموم در بافت‎های بدن جمع شده‌اند و گردش خون در بافت‎ها را مسدود کرده‎اند. 

۲- خستگی مفرط: احساس خستگی شدید برای مدت زیادی ادامه پیدا کند نشان می‎دهد که سموم بدن زیاد شده است.

۳- سردرد: اطلاعات پزشکی می‎گوید سردرد نشان می‌دهد که سموم بدن باعث تحریک سیستم عصبی مرکزی شده است.

۴- مشکلات پوستی: مشکلات و بیماری‎های پوستی مثل التهاب پوست، روزاسه و خارش پوست نشان می‎دهد که سموم در بدن انباشته شده و بدن در حال تلاش است که به طور طبیعی این مواد سمی را دفع کند.  

۵- سفید یا زرد شدن زبان: تشکیل مواد سفید یا زرد رنگ روی زبان یا به اصطلاح زبان باردار نشان دهنده جمع شدن سموم در خون است.

۶- گرفتگی سینوس‌ها: تنفس هوای آلوده منجر به گرفتگی سینوس‌ها و عفونت آنها می‎شود. 

۷- مشکلات کیسه صفرا: وقتی صفرا غلیظ و سنگین می‎شود یعنی سموم در کبد جمع شده‌اند. کاهی اوقات هم راه خارج شدن صفرا مسدود می‎شود. 

۸- بزرگ شدن شکم: سموم باعث می‎شوند بدن نتواند سطح گلوکز را تنظیم کند و در نتیجه نمی‎تواند کلسترول را بسوزاند و چربی در شکم انباشته می‎شود. 

۹- احساس گرما کردن: گرمایی بودن یا احساس گرما کردن نشان می‎دهد سموم در بدن زیاد شده و کبد برای دفع سموم بیشتر کار می‎کند که این کار بیشتر حرارت بدن را بالا می‌برد. 

منبع: www.healthyfoodstyle.com

مطالب مرتبط: 

رژیم سم زدایی بدن

سم زدایی بدن با خوراکی‌ها

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *