با نگاه کردن در آینه می‎توان “ام اس” را تشخیص داد!

بعضی از بیماری‎های خطرناک علائم و نشانه‎هایی روی بدن ایجاد می‎کنند که با توجه به این تغییرات بدنی می‎توان از ابتلا به خطرناکترین بیماری ها جلوگیری کرد. کارشناسان توصیه می کنند افراد به هنگام استحمام وضعیت ظاهری بدن خود را در جلوی آینه بررسی کنند. یکی از بیماری‎هایی که می‎توان با نگاه در آینه تشخیص داد بیماری ام اس است. 

با نگاه کردن در آینه می‎توان "ام اس" را تشخیص داد!

بیماری ام اس

از علائم بیماری ام اس مشاهده تغییرات جزئی در شانه ها است، اگر یکی از شانه ها اندکی افتاده تر از شانه دیگر باشد این می‌تواند نشان دهنده ابتلای فرد به بیماری باشد، برخی مواقع نیز عدم تقارن شانه ها می تواند نشان دهنده بیماری ام اس باشد ، زیرا در بیماری ام اس، پیام هایی که از مغز باید به عضلات برسند دچار اختلال می شوند و به این ترتیب ناهماهنگی در عضلات به وجود می آید.

بیماری کبدی

مشاهده کبودی در زانو که بیشتر از یک هفته درمان آن به طول بیانجامد می تواند نشان دهنده وجود بیماری های کبدی در افراد باشد، زیرا کبودی ماندگار در اثر کمبود پلاکت های خونی برای ترمیم زخم ها به وجود می آید، کبودی همچنین می تواند نشان دهنده ابتلای افراد به بیماری سرطان خون یا لوسمی نیز باشد و لازم است اقدامات درمانی سریع برای آن صورت گیرد.

بیماری دیابت

تیرگی پوست زیر بغل و ناحیه چانه می تواند نشان دهنده ابتلای فرد به دیابت نوع ۲ باشد، در عین حال این تغییر رنگ و سیاهی می تواند نشان دهنده چاقی و اضافه وزن نیز باشد، کارشناسان به همین دلیل توصیه می کنند افراد با تغییر در شیوه زندگی خود از جمله کاهش مصرف قند و شکر، عدم مصرف کربوهیدرات ها به میزان زیاد و اندازه گیری قند خون به صورت دوره ای می توانند از بروز چنین لکه های سیاه پوستی جلوگیری کنند.

منبع: yjc.ir

مطالب مرتبط:

نشانه‌های خاموش ابتلا به ام اس

 

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *