نوشیدنی مرکبات برای چربی سوزی شکم

مرکبات به چند دلیل برای چربی سوزی و کاهش وزن بسیار موثر هستند. دلیل اول این است که این گروه از میوه‎ها سرشار از فیبر هستند که باعث تنظیم قند خون می‎شوند و کمتر احساس گرسنگی می‌کنید. دلیل دوم این است که این میوه‎ها محیط بدن را قلیایی می‌کنند که باعث کاهش نفخ و التهاب می‎شود. دلیل دیگر ویتامین C زیاد این میوه‌هاست که باعث بهبود سیستم ایمنی بدن می‎شود و در نهایت کم کالری بودن این میوه‌ها باعث می‎شود آنها را به عنوان بهترین گزینه برای کاهش وزن و لاغری در نظر بگیریم.

چربی سوز

اطلاعات پزشکی به دست آمده از مطالعات دانشمندان نشان می‎دهد مرکبات و به ویژه گریپ فروت در سوزاندن چربی‎ها بسیار موثر هستند. برای مثال می‎توان به مطالعه‌ای که توسط مرکز تغذیه و تحقیقات پزشکی در کلینیک اسکریپس در سن دیگو انجام شده است، اشاره کرد. نتایج به دست آمده از مطالعات نشان داده که افرادی که گریپ فروت مصرف می‌کنند، میزان انسولین خون‌شان کاهش می‎یابد. انسولین هورمونی است که سوخت و ساز بدن و قند خون بدن را تنظیم می‌کند. اطلاعات پزشکی می‌گوید انسولین پایین به عنوان یک کاتالیزور برای سوزاندن چربی عمل می‎کند و سرعت چربی سوزی را بالا می‎برد. اگرچه به نظر می‎رسد گریپ فروت برترین چربی سوز در میان مرکبات است اما سایر مرکبات هم می‎توانند برای این منظور مفید باشند. به یاد داشته باشید که بهتر است خود میوه را مصرف کنید و اگر هم آب میوه را مصرف می‌کنید آب میوه طبیعی و خالص بدون اضافه کردن شکر را مصرف کنید.

برای تهیه نوشیدنی چربی سوز این مواد مورد نیاز است: 

  • ۲ عدد پرتقال
  • ۱ عدد گریپ فروت
  • نصف لیموترش
  • یک سوم فنجان آب 

آب این میوه‌ها را بگیرید و با یک سوم فنجان آب مخلوط کنید و هر روز صبح ناشتا یا ۱ ساعت قبل از هر وعده غذایی میل کنید. برای این که اثر آن را در کاهش وزن مشاهده کنید این کار را تا ۱۰ روز ادامه دهید، سپس ۵ روز متوقف کنید و دوباره برای ۸ روز ادامه دهید.

منبع: www.healthyfoodstyle.com

مطالب مرتبط:

با این اسموتی چربی شکم را آب کنید!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *