نشانه های اولیه بارداری

قبل از اینکه سیکل قاعدگی متوقف شود و تست حاملگی انجام دهید. نشانه‎های دیگری وجود دارد که فرد از روی آنها بتواند متوجه بارداری شود. در این مطلب به این نشانه‎ها و علائم اولیه حاملگی اشاره کرده‌ایم.

بارداری

ممکن است دچار تغییرات خلق و خو شوید یا سطح انرژی شما تغییر کند. یا اینکه در سینه‌ها تغییراتی مشاهده کنید و یا دیگر نشانه‌هایی شبیه سندرم پیش از قاعدگی (PMS) را تجربه می‎کنید. در مواردی ممکن است دچار غش شوید یا اینکه بیشتر از حد معمول به دستشویی سر بزنید. قبل از اینکه شما به وسیله تست حاملگی متوجه حاملگی شوید، تغییرات هورمونی کارش را شروع می‎کند. یکی از اولین نشانه‌ها درد در سینه‌ها یا حساس شدن سینه‎هاست. ممکن است احساس پری یا سنگین شدن در سینه‎ها داشته باشید یا قسمت نوک سینه بزرگ‎تر و تیره‌تر شود. اطلاعات پزشکی می‎گوید بیشتر این تغییرات در سینه‎ها به خاطر افزایش هورمون پروژسترون در بدن است و اینکه در این زمان آب بیشتری در بدن جمع می‎شود که باعث ورم و سنگینی می‎شود.

یکی دیگر از تاثیرات افزایش پروژسترون احساس خستگی است. زنانی که عادت نداشتند در طول روز چرت بزنند، در سه ماهه اول حاملگی تمایل زیادی به خوابیدن در روز پیدا می‏‌کنند. تغییرات هورمون‌ها باعث حساس شدن و تحریک پذیر شدن زنان در این دوران می‎شود. از طرف دیگر وقتی باخبر می‎شوید که قرار است مادر شوید و زندگی شما به کلی تغییر خواهد کرد دچار نگرانی و استرس خواهید شد که این نیز حساسیت و تحریک پذیری را در این دوران دوچندان می‎کند. خستگی و گرسنگی این دوران نیز به تغییرات خلقی مادران می‌افزاید. حالت تهوع یکی از اولین نشانه‌هایی است که بروز می‌کند. البته استفراغ کردن معمولا تا هفته ۷ حاملگی اتفاق نمی‌افتد. خوردن وعده‌های کوچک غذایی پر پروتئین با فاصله‌های زمانی کم و همچنین نوشیدن آب به میزان کافی می‎تواند به بهبود وضع معده در این دوران کمک کند.   

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

قرص ضد بارداری

رابطه جنسی در دوران بارداری

تغذیه در بارداری

گیاهخواری و بارداری

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *