نشانه‌های افسردگی

نشانه‌های افسردگی

افسردگی یک بیماری روحی روانی است اما روی شرایط بدنی هم تاثیر می‌گذارد. برای مثال مشکلات خواب یکی از علائم افسردگی است. مشکل در به خواب رفتن یا از خواب بیدار شدن یا زیاد خوابیدن بین افراد افسرده رایج است. درد در ناحیه سینه می‌تواند نشانه مشکل در قلب، ریه و معده باشد. حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا مطمئن شوید مشکل جدی وجود ندارد. اما گاهی اوقات درد سینه فقط نشانه افسردگی است. همچنین مطالعات نشان داده است بین افسردگی و بیماری‌های قلبی ارتباط وجود دارد، افسردگی احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد همچنین کسانی که سابقه بیماری قلبی دارند احتمال بیشتری دارد که به افسردگی دچار شوند.

اگر احساس خستگی می‌کنید و انرژی برای انجام هیچ کاری ندارید حتی وقتی خوب استراحت کرده‌اید احتمالا دچار افسردگی شده‌اید. درد عضلات و مفاصل هم از نشانه‌های این مشکل است. به طور کلی بین درد و افسردگی ارتباط وجود دارد. افراد افسرده ۳ برابر بیشتر احتمال دارد دچار دردهای مداوم شوند. افراد افسرده ۴ برابر بیشتر احتمال دارد به کمردرد و گردن دردهای شدید و طولانی مدت دچار شوند.  مغز و سیستم گوارشی ما کاملا به هم مرتبط هستند به همین دلیل گاهی اوقات اگر عصبی باشیم یا دچار استرس شویم معده درد یا حالت تهوع می‌گیریم. افراد افسرده معمولا دچار سردرد می‌شوند. مطالعات نشان داده افراد افسرده ۳ برابر بیشتر از دیگران دچار میگرن می‌شوند و افرادی که میگرن دارند ۵ برابر بیشتر احتمال دارد افسرده شوند.

افسردگی

بعضی افراد وقتی افسرده می‌شوند اشتهای خود را از دست می‌دهند و بعضی دیگر نمی‌توانند از خوردن دست بکشند، خوردن برای این دسته التیام بخش است. بین افسرده بودن و اختلالات خوردن ارتباط وجود دارد به ویژه در میان زنان افسرده اختلالات بی‌اشتهایی عصبی یا پرخوری عصبی دیده می‌شود. تحرک و بی‌قراری با مشکلات خواب که از نشانه‌های افسردگی است مرتبط است. افسردگی می‌تواند باعث افزایش احتمال سوء مصرف مواد و الکل شود و در نتیجه باعث افزایش بی‌قراری می‌شود. بی‌قراری و تحرک بیش از حد در میان مردان افسرده بیشتر دیده می‌شود. مشکلات در روابط زناشویی و کاهش میل جنسی نیز از نشانه‌های افسردگی است. 

محققان توصیه می‌کنند داشتن برنامه ورزشی منظم در زندگی نه تنها باعث تناسب اندام می‌شود بلکه باعث ترشح شدن هورمونهایی می‌شود که به شما احساس خوبی می‌دهد و حساسیت در برابر درد را کاهش می‌دهد. اگرچه ورزش به تنهایی این بیماری را درمان نمی‌کند اما در طولانی مدت به بهتر شدن آن کمک می‌کند. اگر افسرده هستید طبیعی است که انرژی کافی برای ورزش کردن ندارید ولی به یاد داشته باشید ورزش باعث افزایش انرژی و کاهش خستگی می‌شود و کمک می‌کند بهتر بخوابید. 

منبع: www.medicinenet.com

مطالب مرتبط:

دلایل عجیب و غریب به وجود آمدن استرس

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *