نارنگی میوه‌ای برای لاغری!

اطلاعات پزشکی حاصل از تحقیقات برترین پزشکان و متخصصان تغذیه در دانشگاه انتاریوی کانادا نشان می‎دهد که این ابر میوه کوچک و قدرتمند نه تنها به کاهش وزن کمک می‎کند و باعث لاغری می‎شود، بلکه به سلامت عروق کمک کرده و در پیشگیری از دیابت نوع ۲ نیز مفید است. 

لاغری

ماده‌ای به نام نوبلتین Nobiletin که در نارنگی وجود دارد باعث خواص این میوه است. دانشمندان پیش از این متوجه ماده‌ای به نام نارنجنین در گریپ‌فروت شده بودند که ضد چاقی است. ماده Nobiletin موجود در نارنگی ۱۰ برابر قوی‌تر از ترکیب مشابه خود در گریپ فروت است. در این مطالعه به دو گروه موش آزمایشگاهی برای مدتی میزان زیادی غذای پر قند و چربی دادند. موش‌های گروه اول چاق شدند، میزان چربی خون و قند خون‌شان بالا رفت، دچار کبد چرب شدند و علایم شروع بیماری‌های گرفتگی عروق و حمله قلبی و دیابت نوع ۲ را نشان دادند. به گروه دوم همان غذاها را دادند با این تفاوت که Nobiletin هم به غذای آنها اضافه شد. گروه دوم دچار هیچ یک از مشکلات چاقی، کبد چرب یا چربی خون بالا نشدند. بهترین پزشکان اداره کننده این تحقیقات امیدوار هستند از این میوه بتوان در مورد انسان نیز برای پیشگیری از دیابت و بیماری قلبی عروقی و درمان چاقی استفاده کرد. 

کارشناسان تغذیه می‌گویند نارنگی منبع غنی ویتامین C و بتاکاروتن است. به اعتقاد برخی، به خاطر خاصیت ضدعفونی کننده‌اش، می‌تواند در درمان سفلیس موثر باشد.همچنین دارای مقادیر فراوانی ویتامین A است که برای پیشگیری و درمان سرطان مفید است. این میوه در درمان فشار خون بالا مفید است.  به خاطر داشتن مقدار فسفر و کلسیم بالا در تشکیل استخوان و اسکلت بدن موثر است. اگر می‌خواهید شب راحت بخوابید قبل از خواب چند دانه نارنگی  بخورید. نارنگی به خاطر داشتن فسفر زیاد باعث تقویت حافظه می‌شود.  این میوه مثل یک داروی ضد سرفه قوی عمل می‌‎کند. مصرف این میوه زمستانی به افرادی که مبتلا به سرفه‌های خلط‌دار هستند، بسیار توصیه می‌شود. 

منبع: www.rd.com  و  www.tebyan.net

مطالب مرتبط: 

میوه‎های ضد سرماخوردگی

خوراکی‌هایی برای آب کردن شکم

ویتامین C موثرتر از ورزش برای لاغری

رژیم خام گیاهخواری معجزه‌ای برای لاغری!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *