ناتوانی جنسی زنان

ناتوانی جنسی زنان

ناتوانی جنسی در خانم‌ها نیز امری شایع است اما متاسفانه به دلایل فرهنگی و اجتماعی،مشکل آنها نسبت به مردان کمتر مطرح می‌شود و بسیار اتفاق می‌افتد که خانم‌ها مشکلات جنسی خود را به سبب معذوریت‎های اخلاقی تا پایان عمر مطرح نمی‌کنند. در حالی که بسیاری از این موارد به راحتی با یک مشاوره و درمان صحیح برطرف می‌شوند. ناتوانی‌های جنسی زنان طبیعتا با مردان متفاوت است. آن هم به دلیل نشانه‌های پیچیده‌ای است که در برخی خانم‌ها بروز می‌نماید. اما شایع‌ترین موارد عبارتند از:    

ناتوانی جنسی زنان

کاهش میل جنسی: از جمله شایع‌ترین نشانه‌های ناتوانی جنسی به شمار می‌رود. در این شرایط زن مدام از همسرش فرار می‌کند و سعی می‌کند شرایطی را فراهم آورد که زمینه رابطه زناشویی فراهم نشود. 

دیس پارونی: یا همان درد هنگام مقاربت، علامت مهمی است که مرد باید آن را جدی بگیرد. چرا که عدم توجه به دیس پارونی می‌تواند در فاصله‌ای کوتاه، ناتوانی جنسی را برای خانم‌ها رقم بزند. این‌ درد غالباً با اسپاسم‌ عضلات‌ ناحیه‌ مجرای تناسلی ارتباط‌ دارد.

عدم رسیدن به ارگاسم: یکی دیگر از مسائل مهم و نشانه‌های این اختلال است که البته در حال حاضر شایع‌ترین دلیل این مشکل، کوتاهی همسر در این زمینه است که متاسفانه به خاطر عدم آموزش‌های کافی قبل از ازدواج است و باعث می‌شود زن بعد از مدتی نسبت به رابطه جنسی سرد و دلزده شود. 

منبع: مجله پیام سلامتی

مطالب مرتبط:

ناتوانی جنسی، مشکلی که نادیده گرفته می‌شود

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *