bناتوانی جنسی، مشکلی که نادیده گرفته می‌شود · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
ناتوانی جنسی، مشکلی که نادیده گرفته می‌شود

ناتوانی جنسی، مشکلی که نادیده گرفته می‌شود

این روزها بسیاری از مردم از این اختلال شایع رنج می‌برند بدون آنکه بتوانند راه علاجی برایش پیدا کنند. ناتوانی‌های جنسی به مجموعه وسیعی از اختلالات عملکرد جنسی گفته می‌شود که به دنبال آنها رضایت زن و مرد از رابطه زناشویی کاهش می‌یابد. شایع ترین بیماری درمان شده در جوامع مختلف، ناتوانی جنسی است. اما متاسفانه به دلیل نداشتن اطلاعات پزشکی کافی در مورد روش‌های درمانی تنها یک درصد مبتلایان درمان می‌شوند. اگرچه به دلایل فرهنگی و اجتماعی بسیاری از آقایان بیماری خود را مسکوت نگه می‌دارند و از عواقب آن بی‌خبرند، اما براساس میزان مراجعات به ارولوژیست‌ها مشاهده می‌شود در بین ۴۰ تا ۶۵ سالگی تقریبا ۵۵ درصد افراد به درجاتی از اختلال نعوظ (erection) مبتلا هستند. 

بسیاری از مبتلایان به ناتوانی جنسی که درمان شده‌اند از کارایی درمان‌های طبیعی می‌گویند. اما بسیاری از بیماران خودسرانه یا به خاطر تبلیغات ماهواره‌ای اقدام به درمان می‌کنند بدون اینکه از عوارض خطرناک این درمان‌ها یا حتی علت ناتوانی جنسی خود آگاهی داشته باشند. یکی از درمان‌های طبیعی، استفاده از عصاره کاج (Pycnogenol) است. عصاره‌ کاج یکی از ذخایر غنی اسید آمینه آرژنین (Arginine) است. آرژنین یک ترکیب اسید آمینه است که در مواد غذایی حاوی پرونئین به طور طبیعی وجود دارد. این ترکیب با افزایش میزان جریان خون می‌تواند مشکل جنسی ناشی از اختلال نعوظ را درمان کند. البته باید زیر نظر پزشک مصرف شود چون در مورد افراد مبتلا به فشار خون و بیماران قلبی می‌تواند خطر سکته قلبی را افزایش دهد.

ناتوانی جنسی، مشکلی که نادیده گرفته می‌شود

جین سینگ از آن دسته ترکیباتی یود که زمانی سر و صدای زیادی به پا کرده بود. تحقیقات نشان داده مردان دچار ناتوانی جنسی با مصرف طولانی مدت جین‌سینگ کره‌ای قرمز تا حد زیادی مشکل خود را برطرف کرده‌اند. البته مصرف خودسرانه در کسانی که برای بیماری‌های دیگر دارویی مصرف می‌کنند ممکن است باعث بروز واکنش‌های آلرژیک شود. عصاره طبیعی دیگری که در مورد این اختلال موثر واقع می‌شود، آب انار است. آب انار از جمله نوشیدنی‌هایی است که آنتی اکسیدان زیادی دارد و در درمان این عارضه بسیار مفید است. البته نوع طبیعی و خالص آن را پیدا کنید و در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید.

منبع: مجله پیام سلامتی

مطالب مرتبط:

خطرات مصرف داروهای ناتوانی جنسی

   

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *