میگرنی‎ها این تنقلات را نخورند!

علت اصلی ابتلا به میگرن هنوز معلوم نیست، اما عواملی وجود دارند که می ‌توانند محرک شروع بیماری میگرن باشند. کارشناسان می‎گویند افرادی که مبتلا به سردردهای میگرنی هستند، شکلات و آجیل نخورند. چرا که این تنقلات این نوع سردرد را تشدید می‌کند. 

میگرنی‎ها این تنقلات را نخورند!

نوع بروز سردرد در افراد متفاوت است، اما شایع‌ترین سردردها ابتدا سردردهای ناشی از اضطراب، استرس و فشارهای عصبی است که شیوع آن معمولا میان زنان و مردان یکسان است. نوع دوم سردرد میگرنی است که در ایران آمار دقیقی از مبتلایان به آن وجود ندارد، اما آمار جهانی نشان می‌دهد ۱۰ تا ۱۵ درصد زنان و هفت تا هشت درصد مردان به این نوع سردرد مبتلا هستند. معمولا میگر‌ن‌های معمولی عوارضی ندارند، اما یک نوع میگرن است که موجب اختلال در بینایی و فلج بخشی از بدن می‌شود. یک نوع سردرد دیگر نیز وجود دارد که ناشی از خونریزی داخلی جمجمه است که ممکن است منجر به فوت فرد شود. همچنین بروز تومورهای مغزی موجب سردرد می‌شود.

بروز سردرد عوامل مختلفی دارد، آلودگی‌های هوا و آلودگی صوتی، ترافیک، خستگی و هوای گرم، خواب ناکافی، تغذیه نامناسب به خصوص استفاده از غذاهای فرآوری شده، مصرف کافئین زیاد و کم آبی بدن از علل بروز سردرد است. افراد مبتلا به میگر‌ن از خوردن آجیل، شکلات و استفاده از عطرهای تند خودداری کنند، زیرا این عوامل سردرد را تشدید می‌کند. اگر سردرد به علت خستگی یا شرایط معمول باشد و مدام تکرار نشود، مصرف مسکن‌ها مانعی ندارد، اما اگر مرتب تکرار شود باید مورد درمان قرار گیرد. اگر دندان‌های قسمت خلفی فک پوسیده و دردناک باشند، می‌تواند اشکالاتی ایجاد کند که سردرد مخصوص به فک را ایجاد می‌کند یا اگر دندانی عفونت کرده و منتشر شده باشد نیز می‌تواند موجب بروز سردرد شود.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

علت سردردهای مزمن

آیا سردرد با مصرف کافئین ارتباط دارد؟

این داروی گیاهی در درمان میگرن معجزه می‎کند!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *