bمیکرونیدلینگ برای جوان سازی پوست · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
میکرونیدلینگ برای جوان سازی پوست

میکرونیدلینگ یکی از موثرترین و طبیعی‌ترین روش‌های جوان سازی پوست است. اساس کار به این صورت است که با دستگاه میکرونیدلینگ سوراخ‌های ریزی در لایه سطحی پوست ایجاد می‌شود. سوزن‌های بسیار ظریف این دستگاه با عمق و سرعت تعیین شده توسط پزشک (که براساس نوع پوست و هدف مورد نظر مشخص می‌گردد)، به طور همزمان وارد لایه دوم پوست(درم) می شوند. در این زمان سیستم ایمنی بدن فعال شده و سبب افزایش انتشار فاکتورهای رشد و تولید رشته های کلاژن و الاستین و  همچنین افزایش ضخامت لایه اول پوست(اپیدرم) می‌گردد. 

جوان سازی پوست

مراحل انجام کار چگونه است؟ ابتدا پوست را تمیز می‌کنند و از کرم های بی حسی بر روی پوست استفاده می‌کنند تا بیمار درد را حس نکند. در بسیاری از افراد به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از میکرونیدلینگ ، حالتی مانند حالت آفتاب سوختگی اندک، قرمزی و کمی تورم در پوست رخ می دهد و ممکن است کبودی و خونریزی بسیار ریز ایجاد شود. در ظرف یک تا دو هفته پس از درمان پوست نرم تر و شفاف تر شده اما ماه بعد اثر کامل این درمان مشهود می گردد. 

می توانیم از این روش درمانی برای جوان سازی پوست، رفع چین و چروک‌ها، برطرف کردن جای جوش (آکنه)، رفع جای سوختگی، ترک‌های پوستی ناشی از بارداری یا چاقی و لاغری‌های سریع و برطرف کردن افتادگی یا شل شدن پوست بر اثر افزایش سن یا کاهش وزن استفاده کنیم. از مزایای این روش این است که نسبت به سایر روش‌های درمانی مقرون به صرفه‌تر می‌باشد. در این روش از فرآیند ترمیم طبیعی خود پوست جهت جوان سازی پوست استفاده می‌شود. میکرونیدلینگ بدون درد و خونریزی بوده و اگر در شرایط کاملا استریل و به وسیله پزشک متخصص پوست انجام شود، عارضه چندانی ندارد. اطلاعات پزشکی نشان می‌‍دهد به دلیل بسته شدن سریع منافذ پوست، امکان عفونت در روش میکرونیدلینگ بسیار نادر می‌باشد.

اگر از داروی خاصی استفاده می‌کنید باید به پزشک اطلاع دهید مصرف آسپیرین یا دیگر داروهای ضد انقعاد خون با تجویز پزشک باید مدتی قبل از میکرو نیدلینگ متوقف شود. همچنین اگر از دیگر روش‌های جوانسازی مثل تزریق بوتاکس استفاده کرده اید باید به پزشک زیبایی اطلاع دهید. بعد از انجام این عمل باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب تا مدتی پرهیز کنید. باید این نکته را مد نظر داشته باشید که جهت مشاهده نتیجه مطلوب از میکرونیدلینگ  یک جلسه درمان کافی نمی‌باشد. درمان را می‎توان هر چهار تا شش هفته تکرار نمود تا هنگامی که به نتیجه مورد نظر برسید. جهت تحریک تولید کلاژن باید ۳ بار از این روش استفاده شود و بین هر یک از این جلسه‌ها باید ۴ تا ۶ هفته فاصله باشد. جهت کاهش جای زخم و جای جوش ۳ تا ۶ جلسه درمانی توصیه می‌شود. تعداد جلسات به پاسخ هر فرد به درمان و به میزان آسیب بستگی دارد.

منبع: www.pezeshkashna.com و www.beytoote.com

مطالب مرتبط: 

تزریق چربی برای جوان سازی پوست

تغذیه برای جوان سازی پوست صورت

تزریق کلاژن برای جوان سازی پوست

دکتر زهره فاضل پزشک پوست و مو در تجریش

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *