bمواد غذایی برای پاکسازی ریه ها · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
مواد غذایی برای پاکسازی ریه ها

مصرف دخانیات، گرد و غبار، آلودگی هوا و غیره جزو عواملی هستند که سلامت ریه ها را به خطر می اندازند. افزایش مصرف برخی مواد غذایی به پاکسازی و تمیزی ر یه ها کمک کرده و آسیب های وارده را اندکی کاهش داد. 

ریه

مواد غذایی برای پاکسازی و تمیزی ر یه ها :
 گریپ فروت

گریپ فروت سرشار از فلاوونوئیدها است و برای تمیزی ر یه ها و تقویت دستگاه ایمنی بدن و دستگاه گوارش موثر است. علاوه بر این نوشیدن ۴ فنجان آب گریپ فروت در هفته باعث کاهش چشمگیر خطر ابتلا به سرطان ر یه می شود.

پیاز

پیاز یک آنتی اکسیدان قوی است که باعث دفع سموم از بدن بخصوص سموم تجمع یافته در ر یه ها می شود. این ماده غذایی حاوی گوگرد است و مجاری تنفسی را تمیز و پاکسازی می کند. پیاز برای تسکین آسم نیز مفید است.

بروکلی

بروکلی به خانواده کلم ها تعلق دارد و ر یه ها را از سرطان محافظت می کند. به خاطر اینکه حاوی مولکولی به نام «سولفورافان» و ترکیبی به نام «ایندول ۳ متانول» است. این ترکیبات نیز باعث تحریک ژن های ضد سرطان شده و مکانیسم های مربوط به سرطان را کنترل می کنند.

گردوی برزیلی

ر یه ها نیاز به سلنیوم دارند تا سم زدایی شوند. گردوی برزیلی حاوی این ترکیب بوده و به سم زدایی از ر یه ها کمک می کند. یک عدد از این گردو سلنیوم مورد نیاز روزانه بدن را برای پاکسازی ر یه ها تأمین می کند.

زنجبیل

زنجبیل خاصیت ضدباکتریایی، ضد التهابی و ضدعفونی کننده دارد. همچنین با دفع خلط ها باعث باز شدن برونش ها می شود و سرفه را کاهش می دهد. این ادویه حاوی خواص آنتی اکسیدانی است و ر یه ها را پاکسازی و رادیکال های آزاد را در این عضو از بین میبرد.

منبع : .tebyan.net

مطالب مرتبط :

سرنخ ابتلا به سرطان ر یه

سم زدایی ر یه برای سیگاری ها

اطلاعات پزشکی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *