هنگام حمله آسم به این توصیه ها عمل کنید!

آ‌سم یک بیماری گذراست که گاهی با گذشت زمان، خود به خود بهبود می یابد. با این حال درمان نشدن اصولی و مراجعه فوری در حین بروز حملات می تواند عواقب ناگوار و حتی مرگباری به همراه داشته باشد. هنگام مواجه با حملات آسمی در بیماران مبتلا به آ‌سم و برای کمک به این بیماران به توصیه های مهم در این زمینه دقت کنید.

هنگام حمله آسم به این توصیه ها عمل کنید!

به بدتر شدن ناگهانی علائم آ‌سم به علت سفت شدن عضلات اطراف راه های هوایی حمله آ‌سم می گویند. در هنگام حمله آسم، دیواره راه های هوایی معمولا متورم، زخیم و ملتهب می شوند. این حالت ها (سفت شدن عضلات مسیر هوایی، التهاب و تولید خلط) باعث بروز علائمی مانند تنگی نفس، خس خس سینه، سرفه و سایر مشکلات مشابه می شوند. چون این حملات بیشتر جنبه روانی دارند، هنگامی که بیمار دچار حمله آ‌‌سم می‌شود لازم است اطرافیان بیمار محیطی آرام را برای وی فراهم کنند. حفظ خونسردی بیمار و اطرافیان یکی از راه های موثر هم در پیشگیری از ایجاد حمله آ‌سم و هم کنترل این گونه حملات است. لذا توجه به این نکته بسیار اهمیت دارد.

بعد از آرام سازی محیط اطراف بیمار، توصیه می شود بیمار از اسپری آ‌سم استفاده کند و از مصرف داروهایی که اطرافیان به وی پیشنمهاد می کنند، خودداری کند. دور کردن بیمار از مواد حساسیت زا از نکات مهم دیگر مواجه با بیماران آ‌‌‌سمی است. در صورت وجود کپسول اکسیژن در منزل بلافصله به بیمار اکسیژن برسانید و بیمار را به نزدیک ترین مرکز درمانی منقل کنید. باید توجه داشته باشید که در صورت عدم وجود امکانات در منزل باید بلافاصله با ۱۱۵ تماس گرفت تا بیمار به موقع به یک مرکز درمانی مجهز انتقال یابد و مورد درمان قرار بگیرد.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

چطور آ‌سم را کنترل کنیم؟

اگر کودک آ‌سمی دارید بخوانید!

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *