منع تغذیه کودکان تا ۲ سالگی با عسل و ماهی

تغذیه کودکان : اساساً نباید مادران، خوراکی‌هایی همچون عسل و ماهی را تا ۲ سالگی به کودک خود بدهند زیرا آنزیم گوارشی کودک آمادگی هضم آنها را ندارد.

تغذیه کودکان

در سال‌های اولیه تغذیه کودکان، مادران نباید از غذاهای سنگین ، نفاخ و باددار استفاده کنند زیرا معده کودک تازه شروع به کار کرده، ضعیف است و تحمل ندارد.

توصیه می‌شود از ۶ ماهگی که خوراک و تغذیه کودک آغاز می‌شود از غذاهای آرام و زودهضمی همچون سوپ و حریره استفاده شود. تغذیه کودک با شیر و برنج تا یک سالی ادامه یابد و بعد از آن تغذیه با تخم‌مرغ آغاز شود.

اساساً نباید مادران خوراکی‌هایی همچون عسل و ماهی را تا ۲ سالگی به کودک خود بدهند زیرا آنزیم گوراشی کودک آمادگی هضم آنها را ندارد.

تغذیه کودکی که تازه شروع به خوردن غذا کرده باید کاملاً بی‌مزه و بدون شکر و نمک باشد؛ در غیر این صورت کودک در آینده مبتلا به پرفشاری خون و دیابت خواهد شد.

وی در پاسخ به این سؤال که «بعضی از خانواده‌ها در ابتدا که کودک آغاز به خوردن خوراکی‌ و غذاها می‌کند از تنقلاتی همچون چیپس، پفک و نوشابه استفاده می‌کنند، آیا این می‌تواند برای بچه مضر باشد؟»، گفت: خانواده‌ها باید دقت کنند که خوراندن این تنقلات یا نوشابه می‌تواند بعداً مشکلات جدی در گوارش کودک ایجاد کند.

عده‌ای می‌گویند تغذیه کودک تا ۲ تا ۳ سالگی با غذاهای میکس شده سبب تضعیف معده کودک شده و در آینده قدرت هضم را با مشکل مواجه می‌کند، در حالیکه این موضوع علمی نیست.

 

منبع : سلامت نیوز

مطالب مرتبط :

تغذیه مناسب برای بیماران ام اس

اطلاعات پزشکی

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *