معجزه جوش شیرین برای زیبایی پوست و مو

جوش شیرین غیر از مصارف آشپزی، فواید و خواص متنوع دیگری نیز دارد. این ماده پرخاصیت می‌تواند یک اکسیر زیبایی پوست و مو و دندان باشد. از آنجایی که استفاده از مواد طبیعی در زیبایی یکی از مطمئن‌ترین و بی‌ضررترین روش‌هاست، متخصصان توصیه می‌کنند جوش شیرین در برنامه زیبایی و مراقبت از پوست و موی خود بگنجانید.

زیبایی پوست و مو

جوش شیرین برای شستن موها

می‎توانید مقداری جوش شیرین به شامپویتان اضافه کنید  و موهایتان را بشویید. جوش شیرین آلودگی موها را پاک می‎کند و موها را روشن‌تر و حجیم‌تر خواهد کرد. همچنین می‌توانید از جوش شیرین به عنوان شامپوی خشک استفاده کنید به این طریق که مقداری از آن را روی موها بپاشید و سپس موها را شانه کنید و سپس با یک سشوار موها را پف دهید.

ماسک ضد جوش با جوش شیرین

جوش شیرین و عسل را با هم مخلوط کرده و روی پوست صورت بمالید، این ماسک می‌تواند به پاک کردن پوست کمک کند. اجازه دهید این مخلوط ۱۵ دقیقه روی صورت‌تان بماند، سپس آن را بشویید.

جوش شیرین برای لطافت پوست بدن

۴ قاشق غذاخوری جوش شیرین + ۵ قاشق غذاخوری عسل + ۲ لیوان شیر + ۱۵ قاشق غذاخوری نمک + ۳ قاشق غذاخوری روغن بچه را باید با هم مخلوط کنید و در وان حمام بریزید. سپس می‌توانید مدتی در این آب دراز بکشید. این حمام به نرمی و لطافت بدن شما کمک می‌کند.

پاک کردن کلر از مو با جوش شیرین

اگر زمان زیادی صرف شنا می کنید ممکن است کلر باعث تغییر رنگ موهای شما شود. می‌توانید با مخلوط مایع ظرفشویی و جوش شیرین و استفاده از آن روی موهایتان از شر کلر خلاص شوید. این مخلوط موهای شما را بسیار تمیز خواهد ساخت. بعد از آن می‌توانید از یک نرم کننده موی ملایم استفاده کنید.

پاک کردن لاک ناخن ها با جوش شیرین

پس از اینکه لاک مدت زیادی روی ناخن ها می ماند باعث زرد شدن ناخن‌ها می‌شود. جوش شیرین و پراکسید (اکسیدان) را وخلوط کنید و روی ناخن ها بمالید تا از شر این لکه‌های زرد خلاص شوید.

سفید کردن دندان‎‌ها با جوش شیرین

جوش شیرین یک سفید کننده طبیعی برای دندان‌ها است، حسابی دندان‌ها را سفید می‌کند و از پوسیدگی دندان‌ها نیز جلوگیری می‌کند. می‎توانید مقداری جوش شیرین روی مسواک‌تان بریزید و با آن دندان‌هایتان را مسواک بزنید. برای خوشبو کردن دهان می‌توانید ۲ قاشق چایخوری جوش شیرین را در ۱ لیوان آب حل کنید و در دهان غرغره کنید.

منبع: beytoote.com

مطالب مرتبط: 

بوتاکس کردن با مواد طبیعی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *