معجزه ای برای موی سر

موی سر : لیمو از آن دسته از میوه ها است که حتی دور ریختن پوستش هم اشتباه است. اگر بدانید خیلی از مشکلات موی سر را هم می شود با لیمو از بین برد حتما این میوه فوق العاده را در خریدتان خواهید داشت.

موی سر

شوره سر :

لیمو درمان شوره سر است.تنها کافی است هفته‌ای یک‌بار لیمو را به پوست سر بزنید و ماساژ دهید لیمو هم چربی بیش‌اندازه مو را می‌گیرد هم خارش کف سر را از بین می‌برد. مهمتر آنکه ریشه مو را قوی می‌کند . فقط یادتان باشد بیشتر از یک بار در هفته این کار را نکنید چون ممکن است باعث شکنندگی مو شود.

های‌لایت :

به جای اینکه موهایتان را رنگ و دکلوره کنید . شما می‌توانید با لیمو موهایتان را سایه روشن کنید. با چوب پنبه آب لیموی طبیعی را جذب کنید و به آن قسمت‌های مو که می خواهید روشن‌تر شوند بکشید. این کار را چندین بار تکرار کنید این کار آسانترین کار برای روشن کردن موی سر است.

لایه‌برداری ا ز مو :

اگر از محصولات آرایشی مو مثل تافت و موس و ژل زیاد استفاده می‌کنید بدانید که این مواد روی مو باقی می‌مانند و مو را بد رنگ و کدر می‌کنند. مهمتر آنکه در موهای خود احساس سنگینی می‌کنید. نصف لیمو را داخل نمک بغلطانید و بعد آن را خیلی آرام روی سر وموهایتان بکشید تا از شر تمام آن مواد شیمیایی روی مو خلاص شوید.

رشد مو :

اگر جزء کسانی هستید که موهایتان خیلی دیر بلند می‌شود. به میزان برابر لیمو را با روغن گرچک مخلوط کنید و آن را به ریشه مو خود بزنید و ماساژ دهید مدتی این کار را انجام دهید تا رشد قدی موی خود را خواهید دید.

ریزش مو :

حنا و زرده تخم ‌مرغ و لیمو  را با هم ترکیب کنید و قبل از هربار حمام رفتن آن را به موی سر خود بزنید و ۲۰ دقیقه روی سر بگذارید و ماساژ دهید بعد با آب و شامپو بشویید. این ترکیب برای ریزش و پرپشتی مو فوق‌العاده است.

موهای براق :

به جای ماسک‌های براقی مو یک قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری لیمو را با هم مخلوط کنید و  برای مدت نیم ساعت روی ریشه مو خود و کف سر ماساژ دهید. مطمئن باشید موهای شما را براق و زیبا می‌کند.

چربی اضافی مو :

موهای چرب را با ترکیب ساده یک قاشق سوپ‌خوری آب لیمو با یک سفیده تخم‌مرغ ماساژ دهید و نیم ساعت روی سر خود بگذارید بماند بعد حمام کنید. موهای شما بعد از مدتی کاملا نرمال خواهند شد.

با لیمو موهایی همیشه زیبا داشته باشید بدون اینکه هزینه های کلان برای انواع شامپو مواد آرایشی برای موی سر صرف کنید فقط در خرید روزانه همیشه لیمو تازه را به یاد داشته باشید.

منبع : zanjefil.com

مطالب مرتبط :

خواص عصاره گردو برای موی سر

ریزش موی واگیر دار

چند ماسک طبیعی برای تقویت مو

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *