مصرف انار باعث کاهش کلسترول می‎شود!

نتایج تحقیقات علمی بر روی افرادی که در هفته حداقل دو بار آب انار نوشیده ‌اند نشان داده که ۱۸ درصد کلسترول بد خون آنها کاهش پیدا کرده است. مصرف انار عامل کاهش التهاب دیواره عروق خونی و کاهش احتمال تصلب شرایین است.

مصرف انار باعث کاهش کلسترول می‎شود!

پزشکان معتقدند که آب انار می تواند مقدار اسید چرب موجود در خون را کاهش دهد. آزمایشات قبلی که روی انسان و حیوانات انجام گرفته، نشان داده است که مقدار زیادی  از این اسید چرب، ذخیره چربی را در اطراف شکم افزایش می دهد و در نتیجه سبب تشدید احتمال ابتلا به بیماری قلبی و دیابت نوع دوم می شود. کسانی که آب انار می نوشند، فشار خونشان پایین می آید و بنابراین خطر بروز حملات قلبی و سکته مغزی و بیماری کلیوی در این اشخاص نیز به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند. مطالعات نشان داده است که انار، آب انار، روغن انار، و همچنین رب انار حاوی خواص ضدالتهابی و مسکن طبیعی برای مفاصل است. مصرف انار و سایر محصولات حاصل از آن، موجب پیشگیری از تخریب مفاصل ناشی از آرتروز می‌شود. آب انار طبیعی ورم مفاصل و التهاب استخوان را تسکین داده باعث کاهش زوال غضروف است.

التهاب مزمن علت بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های قلبی، سرطان، دیابت نوع ۲، آلزایمر و حتی چاقی است. انار خاصیت ضد التهابی دارد و آن هم به دلیل وجود آنتی اکسیدان ها در این میوه است. مصرف انار فعالیت التهابی در دستگاه گوارش را متوقف کرده و منجر به کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه و سرطان روده می شود. اثرات ضد باکتری و ضد قارچی انار منجر به محافظت در برابر عفونت و التهاب در دهان نیز می شود و از شرایطی مانند التهاب لثه، بیماری های پریودنتال و … جلوگیری می کند.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

با این داروی خانگی، فشار خون و کلسترول را درمان کنید!

پیاز می‎تواند کلسترول خون را کاهش دهد!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *