مصرف آسپیرین احتمال بارداری را افزایش می‎دهد!

اطلاعات پزشکی جدید می‎گوید مصرف روزانه آسپیرین با دوز کم (یعنی ۸۱ میلی‌گرم) می‎تواند شانس بارداری زنان به خصوص آنهایی که قبلا سابقه سقط جنین داشته‌اند را افزایش دهد.  

بارداری

بهترین پزشکان و محققان در این مطالعه اعلام کردند مصرف روزانه ۸۱ میلی گرم آسپیرین باعث کاهش التهاب سیستمیک بدن و بهبود شرایط محیطی که جنین در آن رشد می‎کند، می‎شود. آسپیرین یک داروی مسکن است که معمولا برای درمان تب، کاهش التهاب و درهای جزئی استفاده می‌شود. اما جدیدا توسط برترین پزشکان و متخصصان قلب و عروق به عنوان دارویی برای پیشگیری از بیماری قلبی و عروقی، سکته قلبی و سکته مغزی برای افرادی که ریسک بالایی دارند توصیه می‎شود. در چند ماه اخیر مطالعات زیادی در مورد تاثیر مثبت آسپیرین بر سلامتی انجام شده است. بعضی از این مطالعات این دارو را برای پیشگیری از سرطان و بعضی برای افزایش شانس درمان سرطان مفید دانسته‌اند. 

این مطالعه جدید روی ۱۲۲۸ زن که بین ۱۸ تا ۴۰ سال سن داشتند و سابقه سقط جنین در یک سال گذشته را داشتند، انجام شد. همه این زنان مشکل التهاب سیستمی بدن داشتند. اطلاعات پزشکی حاصل از این مطالعه نشان داد زنانی که روزانه آسپیرین با دوز کم مصرف کردند نسبت به آنهایی که مصرف نکردند ۱۷ درصد بیشتر احتمال حاملگی داشتند و ۲۰ درصد بیشتر  حاملگی آنها به زایمان و تولد نوزاد منجر شده است.  آسپیرین با افزایش جریان خون در لگن و ضخیم کردن دیواره رحم باعث افزایش شانس ماندن جنین در رحم و در نتیجه حاملگی می‎شود.

منبع: www.medicalnewstoday.com

مطالب مرتبط:

گیاهخواری و بارداری

تغذیه در ماههای مختلف بارداری

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *