مشکلات جنسی مردان

ناتوانی و مشکلات در رابطه جنسی مسئله شایعی است. بیش از نیمی از زوج‎ها در مقطعی از زمان با مشکلات جنسی و ناتوانی در عملکرد جنسی مواجه بوده‌اند. اگرچه ناتوانی و اختلالات جنسی در سلامت جسمی فرد تاثیر زیادی ندارد ولی از نظر روانشناسی تاثیرات بسیار مهمی دارد و می‎تواند باعث مشکلاتی مثل افسردگی و اضطراب و احساس عدم کفایت شود. در این مطلب به اختلالات و مشکلات جنسی در مردان پرداخته‌ایم.

مشکلات جنسی

اختلال در نعوظ: گاهی اوقات به این حالت ناتوانی جنسی نیز گفته می‌شود. این مشکل وقتی بوجود می‎آید که فرد برای نعوظ یا حفظ آن در طول رابطه جنسی با مشکل مواجه است. 

انزال زودرس: به ناتوانی در به تاخیر انداختن ارگاسم و انزال گفته می‎شود. گاهی انزال در ابتدای رابطه جنسی رخ می‎دهد و باعث نارضایتی همسر از آمیزش می‌شود. 

ناتوانی در رسیدن به ارگاسم: این مشکل وقتی بوجود می‌آید که فرد نمی‎تواند به اوج لذت جنسی در طول رابطه جنسی برسد. در بعضی از مردان ارگاسم فقط با استفاده از رابطه جنسی دهانی و استمنا اتفاق می‌افتد.

سرد مزاجی یا کاهش میل جنسی: به بی علاقگی و سردی در برقراری رابطه زناشویی اصطلاحا سرد مزاجی گفته می‎شود.

انزال پس گرد یا پس رونده (Retrograde ejaculation): در این حالت در زمان انزال مایع منی به جای خروج از آلت تناسلی به عقب برگشت می‌کند و وارد مثانه می‎شود.

نعوظ دائمی یا پریاپیسم (Priapism): این وضعیت معمولا دردناک بوده و با تحریک جنسی و یا میل جنسی همراه نیست. این مشکل بسیار نادر و خطرناک است و باید سریعا توسط پزشک اقدامات درمانی صورت گیرد. 

اطلاعات پزشکی نشان می‎دهد بسیاری از این ناتوانی‎ها و مشکلات جنسی در دوره‎هایی از زندگی مردان رخ می‎دهد. پزشکان تنها زمانی این مشکلات را اختلال و ناتوانی جنسی به حساب می‎آورند که مشکل حداقل در ۲۵ درصد موارد رابطه جنسی فرد بوجود بیاید.  

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

خطرات مصرف داروهای ناتوانی جنسی

ناتوانی جنسی زنان

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *