مشاوره قبل از عمل بینی

جلسه مشاوره قبل از عمل بینی برای تصمیم گیری در مورد جراحی زیبایی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی بسیار اهمیت دارد. در این مطلب مسائلی که باید راجع به آنها در جلسه مشاوره بحث شود، بیان شده است. اگر به جراحی بینی فکر می‌کنید این موارد می‌تواند برای شما مفید باشد. 

مشاوره قبل از عمل بینی

در مورد اهداف جراحی بینی هم از نظر زیبایی و از نظر پزشکی یعنی برطرف کردن مشکلات تنفسی احتمالی و سلامت بینی باید بحث شود. باید پزشک جراح اطلاعات پزشکی کافی راجع به شرایط شما بدست آورد. مثلا اگر بیماری خاصی دارید و داروهای خاصی مصرف می‌کنید. یا اگر لازم است قبل از عمل داروهایی مصرف کنید یا در رژیم غذایی و سبک زندگی‌تان تغییراتی ایجاد کنید. حتی در مورد مکمل‌های غذایی و رژیمی, ویتامین‌ها یا داروهای گیاهی که مصرف می‌کنید، الکل، تنباکو و مواد مخدر باید اطلاعات کافی در اختیار پزشک قرار دهید. همینطور در مورد هر نوع عمل جراحی که قبلا انجام داده‌اید. 

جراح پلاستیک بینی باید شرایط کلی سلامتی شما را بررسی کند. آزمایشات لازم قبل از عمل جراحی را تجویز کند. مشخصات و اندازه‌های صورت و بینی، تناسب اجزای صورت و تغییراتی که باید روی بینی انجام شود، را بررسی کند. از تمام زوایای بینی عکس گرفته شود.  جراح بینی باید در مورد روش‌های جراحی، نوع بیهوشی و نتایج قابل انتظار و شکل و فرم نهایی بینی بعد از عمل و خطرات و عوارض احتمالی عمل جراحی بینی را برای بیمار کاملا شرح دهد. بسیار مهم است که در مورد تمام جنبه‌های جراحی بینی قبل از عمل جراحی آگاه شوید. طبیعی است که هیجان زده باشید و استرس داشته باشید که آیا بعد از عمل، بینی زیبا و مطابق انتظارات‎تان خواهید داشت یا نه. بدون اینکه خجالت بکشید یا رودربایستی داشته باشید راجع به نگرانی‏‎هایتان با پزشک خودتان صحبت کنید. 

منبع: www.plasticsurgery.org

مطالب مرتبط: 

معیارهای موفقیت عمل بینی

مراحل عمل بینی

عمل بینی طبیعی

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *