در این مطلب اطلاعات پزشکی کاملی راجع به مراحل انجام جراحی زیبایی بینی از زمانی که وارد اتاق عمل می‌شود تا زمانی که به هوش می‌آیید از زبان برترین پزشکان گوش و حلق و بینی و جراحان پلاستیک بیان شده است. اگر تصمیم به عمل بینی دارید خواندن این مطلب را به شما توصیه می‌کنیم. ۱- اولین مرحله عمل جراحی بیهوشی است. انتخاب روش بیهوشی برای عمل بینی به عهده پزشک جراح است. با توجه به شرایط جسمی شما و نوع عمل جراحی که قرار است روی بینی انجام بگیرد. دکتر بهترین روش را برای شما پیشنهاد خواهد کرد. که می‎تواند بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی عمومی باشد. 

مراحل عمل بینی عمل بینی مراحل عمل بینی                6

۲- مرحله بعدی ایجاد برش‌هاست. برش‌ها بسته به اینکه روش انجام عمل بینی باز یا بسته است ایجاد می‎شود. در عمل بسته (closed) برش‌ها در داخل بینی ایجاد شده و در ظاهر هیچ برشی دیده نمی‌شود. اما در عمل رینوپلاستی باز یک برش ظریف روی قسمت جدا کننده سوراخ‌های بینی (columella) ایجاد می‎شود. از طریق این برش پوست از استخوان و غضروف بینی به آرامی جدا شده و امکان دسترسی برای تغییر شکل استخوان و غضروف بینی را به جراح بینی می‎دهد. 

۳-  حالا نوبت به مهمترین مرحله عمل بینی یعنی تغییر شکل و اصلاح کردن اشکالات بینی رسیده است. بینی‌های گوشتی و بزرگ ممکن است با خارج کردن بخش‌هایی از استخوان و غضروف کوچک‌تر شوند. و در مواردی ممکن است لازم باشد بینی بزرگ‎تر شود و برای این کار باید غضروف پیوند زده شود. از غضروف قسمت میانی بینی (سپتوم) و در مواردی از غضروف گوش استفاده می‌شود و به ندرت هم ممکن است از غضروف بین دنده‌ها استفاده شود. 

۴- اصلاح انحراف تیغه بینی: در این مرحله اگر انحراف تیغه وجود داشته باشد باید استخوان بینی صاف شود و تمام اشکالاتی که باعث اختلال تنفس بیمار شده است برطرف شود. 

۵- بعد از اینکه تغییر شکل و اطلاح بینی انجام شد. پوست دوباره روی استخوان و غضروف بینی قرار می‌گیرد و برش‌ها بخیه زده می‌شود. اگر لازم باشد اندازه و شکل سوراخ‌های بینی تغییر کند در این مرحله برش‌ها در کنار پر‌ه‎های بینی ایجاد می‌شود و بعد از تغییر مورد نظر بخیه زده می‌شود.

۶- در مرحله آخر روی بینی اسپلینت را قرار می‌دهند برای اینکه از بینی تا چند روز بعد از عمل محافظت کند. و در نهایت بینی پانسمان می‌شود.

منبع: www.plasticsurgery.org 

مطالب مرتبط: 

عمل بینی با لیزر

معیارهای موفقیت عمل بینی

بینی زیبا، بدون جراحی بینی !