محو کردن تومور سرطان سینه در ۱۱ روز!

دانشمندان انگلیسی در موسسه تحقیقات سرطان لندن یک روش درمانی جدید برای ریشه کن کردن تومورهای سرطان سینه در ۱۱ روز کشف کردند. اطلاعات پزشکی حاصل از این تحقیقات در آخرین کنفرانس سرطان سینه اروپا ارائه شده است.

داروی سرطان سینه

پروفسور Judith Bliss از موسسه تحقیقات سرطان لندن در مصاحبه با BBC گفت نتایج به دست آمده از این تحقیقات برای ما بسیار غافلگیر کننده بوده است و می‎تواند سنگ بنای درمان سرطان پستان در آینده نزدیک باشد و این امید وجود دارد که برای درمان این نوع سرطان دیگر نیازی به استفاده از شیمی درمانی نباشد. در این مطالعه محققان دو داروی لاپاتینیب (Lapatinib)  و تراستوزامب  (Trastuzumab)که معمولا با نام Herceptin  شناخته می‎شوند، را روی ۲۵۷ زن مبتلا آزمایش کردند. این دارو در فاصله زمانی کوتاه بین تشخیص تومور تا زمانی که پزشک اقدام به جراحی و برداشتن تومور کند به این افراد داده شد و در کمال تعجب در بعضی از این زنان زمانی که جراحی برای برداشتن تومور آغاز شد، هیچ اثری از تومور وجود نداشت. در بعضی دیگر تومور به شدت کوچک شده بود.

نکته جالب توجه، معجزه کردن این دارو در زمان بسیار کوتاه چند روزه بوده است. این تحقیقات در بیمارستان NHS در منچستر روی زنانی انجام شد که اندازه تومورهای آنها بین ۱ تا ۳ سانتی‌متر اندازه گیری شده بود. در مدت زمان کمتر از ۲ هفته در ۱۱ درصد موارد تومورها به طور کامل ناپدید شدند و در ۱۷ درصد موارد تومورها کوچکتر از ۵ میلی‎متر شده بودند. محققان اعتقاد دارند استفاده از این دارو پروتئین HER2 را هدف قرار می‎دهد که این پروتئین در تغذیه و رشد تومورهای سرطانی سینه نقش دارد.

منبع: flatimes.com

مطالب مرتبط:

استفاده از لیزر در درمان سرطان سینه

شکر باعث ابتلا به سرطان سینه می‌شود!

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *