محققان می‌گویند برای کاهش وزن، حبوبات بخورید!

محققان کانادایی در مطالعات خود دریافتند خوردن روزانه یک وعده حبوبات که چیزی معادل ۱۳۰ گرم (۳/۴ فنجان) است، می‎تواند باعث کاهش وزن شود و وزن کاهش یافته را برای مدت طولانی حفظ کند. 

حبوبات برای کاهش وزن کاهش وزن محققان می‌گویند برای کاهش وزن، حبوبات بخورید!

حبوبات توصیه شده برای لاغری عبارتند از نخود، لوبیا، عدس و نخود فرنگی خشک. محققان مشاهده کردند افرادی که روزانه فقط ۱۳۰ گرم (۳/۴ فنجان) از این حبوبات مصرف می‎کردند در مدت ۶ هفته موفق به کاهش وزن شدند، بدون اینکه هیچ تغییر دیگری در رژیم غذایی خود ایجاد کنند. این حبوبات چربی بسیار کمی دارند و منبع خوب پروتئین و فیبر هستند که آنها را یک انتخاب بسیار عالی برای افراد گیاهخواری می‎کند که از طریق محصولات حیوانی پروتئین دریافت نمی‎کنند. علاوه بر این، سرشار از آهن، روی، فسفر، فولات و بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی دیگر هستند.

مطالعه دیگری در سال ۲۰۱۴ ثابت کرده بود که مصرف این حبوبات به کاهش کلسترول بد خون (LDL) کمک می‎کند و مطالعه اخیر حاکی از تاثیر آن برای مبارزه با اضافه وزن و چاقی است. در این مطالعه نتایج به دست آمده از ۲۱ مطالعه کلینیکی دیگر که در مجموع ۹۴۰ نفر در آن شرکت داشتند بررسی شده است. محققان می‎گویند چون این حبوبات باعث ایجاد احساس سیری می‎شوند به کاهش وزن کمک می‎کنند. اطلاعات پزشکی حاصل از مطالعات قبلی نشان داده بود مصرف حبوبات ایجاد حس سیری را تا ۳۱ درصد افزایش می‎دهد. علاوه بر این حبوبات قند خون را به آرامی افزایش می‎دهند و این باعث می‎شود مدت بیشتری سیر بمانید و تمایلی به خوردن نداشته باشید. بنابراین اگر می‎خواهید بدون اینکه رژیم بگیرید لاغر شوید، کافی است سه چهارم فنجان از این حبوبات به برنامه غذایی روزانه‌تان اضافه کنید.

منبع: medicalnewstoday.com

مطالب مرتبط: 

آیا قهوه سبز به کاهش وزن کمک می‌کند؟

برای کاهش وزن غذاهای حاوی فلانوئید بخورید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *