bمحدود کردن کودکان پیش فعال با این مواد غذایی · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
محدود کردن کودکان پیش فعال با این مواد غذایی

برای کودکان پیش فعال ، تغذیه سالم و متعادل را جدی بگیرید و علائم این اختلال را بیشتر کنترل کنید. برخی مواد غذایی باید در بچه های مبتلا به بیش فعالی محدود شده و حتی از تغذیه آن ها حذف شود.

کودکان پیش فعال

بستنی

بستنی نیز جزو محصولات لبنی است. باوجود اینکه تمام این محصولات الزاماً باعث تشدید علائم بیش فعالی نمی شود اما برخی کودکان نمی توانند کازئین (پروتئین مخصوص شیر) را تحمل کنند. در نتیجه ممکن است علائم آن ها تشدید و شما بیشتر به دردسر بیافتید. اگر کودکان پیش فعال است در مصرف بستنی احتیاط کنید. 

شکلات

متأسفانه شکلات یک ماده غذایی نامناسب برای کودکان مبتلا به بیش فعالی محسوب می شود. شکلات حاوی میزان زیادی کافئین است و این ترکیب تأثیر محرکی دارد. مصرف زیاد شکلات باعث تشدید علائم بیش فعالی می شود.

ماست

محصولات لبنی به خودی خود برای ایجاد اختلال کم توجهی یا بیش فعالی کافی نیست. فعالیت بیش از حد و رفتارهای تکانشی ناشی از مصرف مواد غذایی تهیه شده از شیر در بیشتر مواقع ناشی از عدم تحمل کازئین است. در نتیجه برای مقابله با هر نوع احتمالی بهتر است میزان ماست مصرفی در کودکان پیش فعال محدود شود. 

پنیر

محققان در بررسی های خود به مدت چند هفته پنیر را از تغذیه کودکان پیش فعال حذف کردند و تغییراتی مانند افزایش توجه، افزایش تمرکز، افزایش خودکنترلی، بهبود رفتار و بهبود خلق و خوی در کودکان دیده شد. 

اسنک ها و فست فودها

فست فودهایی مانند سیب زمینی سرخ کرده، ساندویچ ها و انواع دیگر فست فودها نیز جزو مواد غذایی هستند که نباید به میزان زیاد در اختیار کودکان قرار گیرد.  چون هیچ ارزش غذایی ندارند و باعث ایجاد کمبود ویتامین در طولانی مدت می شوند. 

منبع : tebyan.net
مطالب مرتبط :

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *