ماسک صورت گوجه فرنگی برای درمان جوش!

گوجه‌فرنگی یکی از مواد غذایی مفید برای پوست است که همیشه در درمان‌های خانگی برای کاهش چربی پوست و  برطرف کردن جوش‌ صورت به خصوص جوش‎های سرسیاه، لطیف کردن پوست و بستن منافذ پوست بکار می‌رود. در این مطلب چند روش مختلف برای درست کردن ماسک صورت گوجه فرنگی به شما آموزش می‎دهیم. اگر این درمان‌های طبیعی برای شما موثر نبود، حتما باید به دکتر پوست مراجعه کنید. 

ماسک صورت گوجه فرنگی برای درمان جوش جوش ماسک صورت گوجه فرنگی برای درمان جوش!

ماسک شماره ۱

۳ قاشق غذاخوری شیر خشک بدون چربی را با یک قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر که قبلا خیس کرده‌اید، مخلوط کنید. آب یک گوجه‌فرنگی را بگیرید و به این مخلوط اضافه کنید. این مواد را در مخلوط کن بریزید تا یک خمیر یک دست شود و سپس خمیر بدست آمده را با نوک انگشتانتان به صورت بمالید. ۴۵ دقیقه صبر کنید، سپس صورتتان را با آب ولرمبشویید. 

ماسک شماره ۲

مواد داخل یک عدد گوجه فرنگی را با قاشق خالی کنید. مثل زمانی که برای تهیه دلمه گوجه را خالی می‌کنید. یک چهارم فنجان آرد ذرت به آن اضافه کنید و خوب با مواد مغز گوجه فرنگی مخلوط کنید تا خمیر یک دست و نرمی شود. سپس خمیر بدست آمده را به صورت و گردن خود بمالید و ماساژ دهید. مراقب باشید خمیر را به اطراف چشم . حالا بعد از چند دقیقه، صورت و گردنتان را با آب سرد بشویید.

ماسک شماره ۳

یک عدد گوجه‌فرنگی را با یک قاشق غذاخوری آبلیموی تازه و طبیعی و یک قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر که قبلا خیس شده داخل مخلوط کن بریزید و آن‌ها را به خوبی با هم مخلوط کنید تا خمیر یکدستی بدست بیاید. خمیر را به صورتتان بمالید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند، سپس با آب ولرم صورتتان را بشویید. 

ماسک شماره ۴

یک گوجه‌فرنگی را به حلقه حلقه برش دهید و برش‌ها را با حرکات دایره وار به صورت و گردن بمالید، تا تمام صورتتان به آب گوجه‌فرنگی آغشته شود. صبر کنید تا صورتتان خشک شود، سپس آنرا با آب سرد بشویید.

منبع: fitnessmagazine

مطالب مرتبط: 

آیا بخور به درمان جوش صورت کمک می‎کند؟

یک ماسک طبیعی برای درمان جوش صورت

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *