bماسک‌های گیاهی برای درمان جای جوش · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
ماسک‌های گیاهی برای درمان جای جوش

اگر پوست صورتتان ناهموار و مشکل‌دار است وجای جوش و آکنه روی صورتتان به جا مانده است،  می‌توانید از این ماسک‌های طبیعی و خانگی برای درمان این مشکل استفاده کنید و نتایج فوق العاده آن را ببینید. 

ماسک برای جای جوش

ماسک تخم مرغ و روغن زیتون

بهترین و موثرترین ماسک برای از بین بردن جای جوش، زرده تخم مرغ به همراه یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و همین میزان عسل است. این ماسک را به مدت ۲۰ دقیقه، یک روز در میان و برای حداقل ۲ ماه استفاده کنید. و آن را با آب ولرم بشویید.

ماسک زرده تخم مرغ 
برای تهیه این ماسک، یک زرده تخم مرغ را در عسل ریخته و هم بزنید تا بخوبی با هم ترکیب شوند. سپس کمی روغن زیتون را به مواد بیافزایید و آن مواد را با هم خوب ترکیب نمایید. این ماسک را روی پوست خود بگذارید و کمی پوستتان را ماساژ دهید. اجازه دهید این ماسک به مدت ۱ ساعت روی پوست باقی بماند. سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید. بهتر است از این ماسک یک روز در میان استفاده نمایید تا بخوبی تأثیر کند.

ماسک برگ جعفری 
مقداری جعفری را بسیار خوب و با مواد ضد عفونی کننده مخصوص سبزیجات بشویید و سپس آنها را له کنید. کمی عسل را به آن جعفری له شده اضافه نمایید. این مواد را به خوبی با هم ترکیب کنید. این ماسک را به مدت ۴۰ دقیقه روی جوش و محل جوش خود بگذارید. پس از گذشت ۴۰ دقیقه پوستتان را با آب ولرم بشویید. از این ماسک می‌توانید هر روز استفاده نمایید تا جوش‌ها و جای جوش پوست بهبود یابند.

ماسک چای سبز

داروهای طبیعی می‌تواند به درمان التهاب‌های پوست بر اثر استفاده از مواد آرایشی کمک کند. می‌توانید از چای سبز به عنوان یک آنتی اکسیدان برای پوستی نرم و عاری از لک استفاده کنید. تمام کاری که باید انجام دهید جوشاندن یک قوری چای سبز است و بگذارید خنک شده و سپس با یک گلوله پنبه به روی ناحیه لک دار بر اثر جای جوش بزنید ، بعد از این کار نیازی نیست صورتتان را بشوییدو می توانید آن را در سراسر شب روی پوست نگه دارید. به طور مرتب روزانه از این روش استفاده کنید.

ماسک جوانه گندم

مقداری جوانه گندم را داخل مخلوط کن بریزید سپس آن را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و خمیر به دست آمده را برای ۲۰ دقیقه روی پوست تان بگذارید.

ماسک عسل 

برای تهیه این ماسک به مقداری عسل، کمی ویتامین E که به شکل روغن یا پودر است، اضافه نمایید. آنها را  با هم مخلوط کنید تا کاملا حل شوند. سپس این ماسک را بر روی قسمت‌هایی که دارای جوش است یا جای جوش دارد، بگذارید. پس از ۲۰ دقیقه پوست خود را با آب ولرم بشویید و پس از آن آب سرد به پوستتان بپاشید. بهتر است این ماسک را هفته‌ای یکبار استفاده نمایید.

ماسک ماست و خیار

لبنیات دارای آلفا هیدروکسی اسید طبیعی هستند، محصولات لبنی مشتقات شیر بوده و به طور مشابه با موارد ذکر شده در احیای پوست و کاهش جای جوش موثر هستند. خیار غنی از ویتامین A و B1 و C است که کمک می‌کند میزان لکه‌های پوست کم شود. به علاوه خاصیت تسکین بخشی دارد. خیار را بردارید و آب آن را بگیرید. ماست یا یک نوع لبنیات که انتخاب شماست به آن اضافه کنید. مخلوط یکنواختی از اینها درست کنید. روی محل جوش‌ها بمالید، بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه باقی بماند و با آب بشویید.

منبع beytoote.com و namnak.com 

مطالب مرتبط:

با جوش شیرین جای جوش را برطرف کنید!

آیا لوازم آرایش باعث جوش صورت می‎شوند؟

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *