۴ ماده غذایی برای چربی سوزی شکم

چاقی شکم با بسیاری از بیماری های متابولیک، مانند دیابت، افزایش چربی خون، فشار خون و بیماری های قلب و عروق رابطه مستقیم دارد. خیلی از افراد با اینکه مبتلا به اضافه وزن و چاقی نیستند، اما از چاقی شکمی رنج می برند و آنهم به دلیل سبک زندگی غلط و کم تحرکی است. در این مطلب چند خوراکی موثر برای چربی سوزی به خصوص از بین بردن چربی‌های شکم معرفی می‌کنیم.

4 ماده غذایی برای چربی سوزی شکم

گیلاس

گیلاس حاوی ملاتونین، یعنی همان هورمون خواب است که باعث آرامش و کاهش تحریکات عصبی شده و به درمان وضعیت های بی خوابی کمک می کند، در نتیجه مصرف منظم آن با بهبود چرخه خواب، مانع بروز چاقی شکمی می شود. میوه هایی مانند گیلاس و آلبالو دارای کالری و چربی کمی هستند و مقادیر زیادی آب دارند. تحقیقات نشان داده که افزایش مصرف آب با سطح انرژی بیشتر و سوخت و ساز بالاتر همراه است. 

شیر 

مشخص شده که مصرف شیر باعث کاهش چربی شکمی و چربی سوزی کل بدن می شود. کلسیم منجر به تنظیم چرخه خواب و بیداری، از بین رفتن درد عضلانی و گرفتگی عضلات و آرامش اعصاب می‌شود. استفاده از شیر و لبنیات بهترین راه تامین کلسیم بدن است. 

ماهی 

اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در ماهی منجر به تنظیم هورمون خواب یعنی ملاتونین شده، و چرخه و خواب و بیداری را بهبود می بخشد. همین روند بهبود سوخت و ساز بدن را به همراه دارد. از سوی دیگر رژیم غذایی غنی از امگا ۳، سلامت قلب را تقویت می کند و خطر زوال عقل را کاهش می دهد. پروتئین موجود در ماهی برای کاهش وزن مفید است. برای کاهش وزن و چربی سوزی، ماهی های چرب مانند ساردین، ماهی آزاد، یا حتی غذاهایی مانند گردو و بذر کتان را انتخاب کنید.

آجیل 

دانه‌های روغنی منبع خوب منیزیوم هستند که خلق و خوی را بهبود می‌بخشند. علاوه بر این دریافت منیزیم کافی به کنترل مقدار قند و انسولین خون کمک می‌کند. قند و انسولین، از مواردی هستند که با چاقی در ارتباطند. پس اگر مقدار آنها کنترل شود، کمک بزرگی به جلوگیری از افزایش وزن می کند. بدون وجود منیزیوم کافی در بدن، میزان ملاتونین بدن کاهش یافته و اختلال در چرخه خواب و بیداری ایجاد می شود. علاوه بر این، بدن ما به منیزیم برای فعالیت قلب، اعصاب و ماهیچه ها نیاز دارد. این عنصر در فعالسازی بیش از ۳۰۰ آنزیم که فرایندهای بدن رو کنترل می کنند، دخالت دارد.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

نوشیدنی مرکبات برای چربی سوزی شکم

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *