لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن یکی از پرطرفدارترین اعمال جراحی زیبایی است. با استفاده از این روش چربی‎های اضافی بدن با استفاده از دستگاه‌های مکنده یا به اصطلاح با ساکشن کردن از بدن خارج می‎شوند. پیشرفت‎های علم پزشکی در مورد روش‌های این عمل جراحی باعث شده این عمل روز به روز کم خطرتر و همچنین با درد کمتر انجام شود. 

لیپوساکشن

در این جراحی پزشک زیبایی  یا جراح پلاستیک یک لوله ظریف و باریک را از طریق سوراخ کوچکی که در پوست ایجاد شده وارد پوست می‎کند و زیر پوست حرکت می‎دهد تا چربی‎ها را خارج کند. عمل لیپوساکشن معمولا به صورت سرپایی در مطب پزشک یا مراکز درمانی مثل کلینیک‎ها یا بیمارستان انجام می‎شود. بعد از انجام عمل نیازی به بستری شدن بیمار نیست. معمولا از روش بی حسی موضعی برای این عمل استفاده می‎شود. مگر اینکه پزشک بخواهد حجم زیادی از چربی را خارج کند که ممکن است از بیهوشی عمومی هم استفاده شود.

هدف از انجام لیپوشاکسن تغییر شکل دادن در قسمت‎هایی از بدن است که به رژیم و ورزش جواب نداده‌اند. این روش برای کاهش وزن به کار نمی‎رود. قسمت‎هایی از بدن که در برابر رژیم و ورزش مقاومت می‎کنند در خانم‎ها، قسمت بیرونی ران و باسن و در آقایان شکم است. صورت، گردن، شکم، بازو، پهلو، باسن و ران قسمت‌هایی از بدن هستند که معمولا تحت این درمان قرار می‌گیرند. لیپوساکشن ممکن است همراه با اعمال جراحی زیبایی دیگر همزمان انجام شود. مانند جراحی کوچک کردن شکم یا ابدومینوپلاستی، جراحی کوچک کردن سینه یا لیفت صورت. همچنین این روش ممکن است برای درمان بعضی از مشکلات و بیماری‌ها مانند تومورهای چربی خوش خیم، بزرگ بودن غیر عادی سینه در مردان، مشکل سوخت و ساز چربی در بدن (لیپودیستروفی) و تعریق بیش از حد در ناحیه زیر بغل به کار رود. توجه داشته باشید که لیپوساکشن برای درمان چاقی به کار نمی‎‌رود. نمی‎توان از این روش به جای رژیم و ورزش استفاده کرد. این روش برای از بین بردن سلولیت نیز کاربرد ندارد.

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط: 

آیا از عمل بینی خود ناراضی هستید؟

پرطرفدارترین جراحی زیبایی!

عمل بینی در زمستان

پیکر تراشی
دکتر زهره فاضل

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *