bقهوه نوشیدنی معجزه‌آسا که باعث طول عمر می‎شود · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
قهوه نوشیدنی معجزه‌آسا که باعث طول عمر می‎شود

به گزارش (HealthDay News) دوستداران قهوه بیشتر عمر می‌کنند. اطلاعات پزشکی حاصل از تحقیقات برترین پزشکان آمریکایی نشان می‎دهد این نوشیدنی احتمال مرگ زودرس به دلیل بیماری قلبی عروقی یا بیماری‎های مغزی مثل پارکینسون را کاهش می‎دهد. 

قهوه

دکتر Frank Hu از دانشگاه هاروارد که مدیریت این تحقیقات را بر عهده دارد، گفت «اکثر مردم فکر می‌کنند نوشیدن قهوه‌ یک عادت بد است که باید آن را ترک کنند، اما اطلاعات پزشکی به دست آمده نشان می‎دهد نوشیدن آن به میزان متعادل می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلفی از بیماری قلبی و دیابت گرفته تا سرطان کبد و بیماری‌های مغزی مثل پارکینسون، آلزایمر و ام اس را کاهش دهد.» افراد غیر سیگاری که بین ۳ تا ۵ فنجان از این نوشیدنی در طول روز می‎نوشند ۱۵ درصد کمتر از دیگران دچار مرگ زودرس به علت‌های مختلف می‎شوند. در این افراد مرگ به علت بیماری قلبی، سکته مغزی، بیماری‌های مغزی و عصبی و حتی خود کشی کمتر است. این مطالعه نشان داده هر دو نوع آن یعنی معمولی و بدون کافئین چنین اثری دارد و باعث افزایش طول عمر می‎شود. 

بهترین پزشکان و محققان این مطالعه توصیه می‎کنند این نوشیدنی را به برنامه غذایی خود اضافه کنید تا از خواص مفید آن برای سلامتی بهره‌مند شوید اما باید توجه داشت فردی که به اندازه کافی می‌خوابد، ورزش می‌کند و یک برنامه غذایی سالم که این نوشیدنی نیز در آن گنجانده شده، دارد به مراتب سالم‌تر از فردی است که با نوشیدن چند فنجان قهوه‌ در روز می‌خواهد کمبود خواب شبانه خود را جبران کند و خود را سرحال نگه دارد. بهتر است مراقب چیزهایی که به این نوشیدنی اضافه می‌کنید، باشید تا اثرات مثبت آن را از بین نبرید. اضافه کردن شیر خوب است اما در مورد شکر زیاد و خامه‌های پرچرب احتیاط کنید.

منبع: www.webmd.com

مطالب مرتبط:  

نوشیدن قهوه به سلامت کبد کمک می‎کند

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *