قبل از ۲۵ سالگی سراغ کاشت مو نروید!

پیوند مو یا به اصطلاح عامیانه کاشت مو، یکی از موثرترین راه‌های جلوگیری از طاسی سر محسوب می‌شود که در چند سال اخیر نظر بسیاری را به خود جلب کرده است. با توجه به رواج این روش، سوالات و ابهاماتی در مورد عوارض جانبی و خطرات این عمل زیبایی یا میزان تاثیرگذاری و موفقیت آن پیش می‌آید که در این مطلب به آنها پاسخ داده‎ایم.

قبل از 25 سالگی سراغ کاشت مو نروید!

عمل جراحی پیوند مو یک جراحی تقریبا سنگین است. خیلی از بیماران ممکن است برای انجام آن تردید داشته باشند ولی معمولا اگر کاشت مو را متخصص پوست باتجربه و با رعایت شرایط استاندارد فیزیکی و استریل انجام دهد، عارضه‌ای نخواهد داشت. البته پس از کاشت مو ممکن است عوارض موقتی وجود داشته باشد، از جمله تورم خفیف در پیشانی که با تنظیم حالت نیمه‌ نشسته حین خواب در چند شب اول و کمپرس سرد بلافاصله پس از کاشت مو قابل‌ بهبود است. ۲ تا ۳ هفته پس از کاشت، موها وارد فاز استراحت می‌شوند و می‌ریزند. البته ریشه مو سالم و زنده است و فقط ساقه آن می‌ریزد. رشد مجدد موها ۳ تا ۴ ماه بعد آغاز می‌شود و در مجموع ۶ ماه طول می‌کشد تا موها کاملا رشد کنند.

با اینکه این جراحی محدودیت سنی ندارد و حتی افراد در دهه ۶۰ و ۷۰ زندگی هم می‎توانند این عمل را انجام دهند اما متخصصان پوست و مو توصیه می‎کنند قبل از ۲۵ سالگی این عمل را انجام ندهید. اگر در یک مرد جوان زیر ۲۵ سال که خط رویش مو عقب رفته و موهای فرونتال کم پست شده است، با یک جلسه پیوند مو، یک خط رویش موی جدید بنا به درخواست خود بیمار و پرتر و پایین‌تر از خط رویش اولیه‌اش ایجاد کنیم، این کار فعلا بیمار را راضی می‌کند ولی در سال‌های بعد با افزایش طبیعی ریزش مو در پشت این خط جدید، موهای باقیمانده در ناحیه دونر، برای پر کردن سر او تا خط جدید کافی نیستند و موهای او نمایی غیرطبیعی پیدا می‌کنند. بعد از ۲۵سالگی با بررسی میزان ریزش فعلی موی بیمار، پیش‌بینی چگونگی گسترش آن در آینده امکان‌پذیر است. بیمار در این سن منطقی‌تر فکر می‌کند و میزان طاسی فعلی خود را در نظر می‌گیرد.

منبع: salamatnews.com

مطالب مرتبط: 

آیا کاشت مو بهترین انتخاب است؟

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *