قبل از جراحی بینی این مطلب را بخوانید

قبل از جراحی بینی این مطلب را بخوانید

یکی از پرطرفدارترین انواع جراحی در سراسر دنیا جراحی زیبایی بینی است. در ایران تعداد زیادی از مردم این جراحی را تجربه کرده و هر روز متقاضیان این جراحی رو به افزایش است. متاسفانه بسیاری از افراد بدون داشتن اطلاعات کافی و صرفا با در نظر گرفتن تبلیغات یا صحبت‌های دیگران به انجام این جراحی اصرار دارند. در این مطلب اطلاعات پزشکی در مورد این جراحی در اختیار شما قرار داده شده است.

یک مرحله‌ای جراحی کنید

جراحی بینی باید حتی‌الامکان در یک مرحله انجام شود حتی در کسانی که انحراف شدید بینی دارند و می‌خواهند عمل رینوپلاستی هم انجام دهند، باید سعی شود که هر دو عمل با هم انجام شود. این کار چند دلیل دارد، یکی از دلایل این است که در هر عملی احتمال اینکه عمل دوم نیاز شود وجود دارد، حال اگر قرار باشد عمل دو مرحله‌ای انجام شود، احتمال اینکه کار به جراحی سوم و چهارم بکشد هم وجود دارد. دلیل دیگر این است که در حال حاضر جراحی‌ها بیشتر تقویتی است نه تخریبی، یعنی به تقویت بافت بینی پرداخته می‌شود. وقتی عمل جراحی یک مرحله‌ای است از قسمت‌هایی که زیاد است برداشته می‌شود و برای قسمت‌هایی که بینی ضعیف است به کار می‌رود. اینکه بعضی‌ها غضروف را داخل ظرف نگه می‌دارند هیچ ارزشی ندارد، آن غضروف دیگر مرده است.دلیل دیگر این است که بیمار یک بار بی‌هوشی گرفته، درد و ناراحتی و مراقبت‌های بعد از عمل هم یکبار است ولی در جراحی دو مرحله‌ای همه اینها دو بار تکرار می‌شود. به همه این دلایل توصیه می‌شود اگر بعد از جراحی اول اشکالاتی در نتیجه عمل وجود داشت در صورتی که این اشکالات جزئی و قابل چشم‌پوشی است، بهتر است از جراحی مجدد اجتناب شود چون ریسک و خطر خیلی بیشتر از منفعت آن است.

قبل از جراحی بینی این مطلب را بخوانید

کاربرد لیزر در جراحی بینی 

برخی از بیماران متقاضی جراحی بینی فکر می‌کنند اگر با لیزر جراحی شوند جای بخیه باقی نمی‌ماند. این حرف کاملا بی معنی است. برخلاف تصور اکثر ما از لیزر در درمان‌های فانکشنال بینی استفاده می‌شود نه در جراحی‌های زیبایی. در واقع لیزر یک ابزار است نه بیشتر. در هر جراحی از ابزارهای مختلفی استفاده می‌شود. آن چیزی که در نتیجه عمل جراحی بینی موثر است دانش و هنر و تجربه پزشک است. متاسفانه امروزه لیزر از حالت علمی آن خارج شده و به شکل یک بحث تبلیغاتی درآمده است. نتیجه کار جراح است که باید بیمار را جذب کند نه استفاده از لیزر یا هر چیز دیگری.  

منبع: مجله سیب سبز 

مطالب مرتبط: 

عوارض جراحی زیبایی بینی

عمل بینی (رینوپلاستی) چیست؟

مراقبت‌های بعد از عمل بینی

چه کسانی از جراحی پلاستیک پشیمان می‌شوند؟

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *