قبل از کاشت مو بخوانید

 از قدیم نداشتن موهای زیبا و پرپشت از دید مردم یکی از معیارهای عدم زیبایی بوده است. از این رو اغلب افراد کم مو در آرزوی داشتن موهای زیبا بوده‌اند. اکنون انسان با بهره گیری از علوم به بسیاری از آزروهای خود دست یافته است. در همین راستا دست آوردهای اخیر علم پزشکی در زمینه کاشت مو روز به روز پیشرفته‌تر شد تا زمان حال که با یک جراحی سرپایی وحتی بدون بیهوشی می‎توان طاسی و کم‌مویی را درمان کرد و این افراد می‎توانند موهای زنده و قابل رشد داشته باشند.

قبل از کاشت مو بخوانید

 یکی از نکاتی که قبل از انجام کاشت مو ضرورت دارد انجام مشاوه است. بسیاری از مردم از ترس اینکه مبادا پس از اولین جلسه مشاوره کاندید خوبی برای کاشت مو نباشند حتی برای مشاوره هم مراجعه نمی‌کنند. در جلسه مشاوره ابتدا متخصص، شما را معاینه کرده و میزان طاسی و تعداد موهایی که امکان پیوند زدن آن وجود دارد را تخمین می‌زند و توضیحات لازم را در زمینه کاشت مو و روش کار می‌دهد. بسته به علاقه شخص مراجعه کننده، یک طراحی اولیه به وی پیشنهاد و راجع به مزایا و مشکلات کار توضیح داده می‌شود. در جلسه مشاوره راجع به هزینه انجام عمل هم به بیمار توضیح داده می‌شود. هزینه پیوند موی طبیعی در ایران از تمام نقاط دنیا ارزان‌تر است. حتی هزینه این اقدام از کشورهایی نظیر پاکستان و افغانستان که حداقل ۲۵۰۰ دلار است هم کمتر است و شاید باز هم تعجب کنید که تیم‌های پزشکی ایرانی با توجه به کیفیت مناسبی که دارند مورد توجه بسیاری از کلینیک‌های خارجی هستند.

پایه اصلی روشهای کاشت مو بر پایه روش مینی گرافت استوار است که از موهای ناحیه پشت سر که به بانک مو معروف است مو برداشته می‌شود و به ناحیه کم پشت یا طاس جلوی سر منتقل می‎شود. کاشت مو علاوه بر اینکه یک اقدام درمانی است ولی هنر هم در آن دخالت دارد و در واقع دید هنری پزشک و دقت عمل تیم پزشکی در نتایج عمل بسیار مناسب است. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنم با مشاهده بیماران قبلی و بررسی دقیق، پزشک خود را انتخاب کنید و تحت تاثیر برنامه‌های تبلیغاتی قرار نگیرید.

منبع: www.beytoote.com  و  www.zibasho.com

مطالب مرتبط: 

نکاتی مهم درباره کاشت مو

کاشت ابرو

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *