مراقبت‌های قبل از عمل کاشت مو

اگر تصمیم به کاشت مو دارید، رعایت این موارد را قبل از عمل به شما توصیه می‎کنیم تا با عوارض و مشکلات کمتری بعد از عمل مواجه شوید. با رعایت این نکات میزان آسیب وارده در حین عمل کمتر و نتیجه عمل بهتر خواهد شد.

مایعات زیادی بنوشید و شب قبل از عمل و صبح روز عمل غذایی ساده میل کنید. به این ترتیب احتمال ضعف و تهوع در هنگام عمل کمتر خواهد شد. از مصرف قهوه در صبح روز عمل پرهیز کنید. کافئین موجود در قهوه حالت آرامش را از بیمار می‌گیرد و مانع از ثابت ماندن وی در هنگام عمل می‌شود. صبح روز عمل یک قرص آرام‌بخش البته با تجویز پزشک، بخورید. به این ترتیب در زمان جراحی آرامش بیشتری خواهید داشت ولی در این صورت به هیچ عنوان نمی‌توانید بعد از عمل پیوند مو رانندگی کنید. صبح روز عمل کاشت مو یک کیسه یخ بر روی سر خود قرار دهید تا میزان جریان خون پوست سر را کاهش دهد تا هم خونریزی هنگام عمل کمتر شود و هم مقدار کمتری از ماده بی‌حسی لازم شود. بعد از عمل هم لازم است از کیسه یخ استفاده کنید. صبح روز عمل پیوند مو، موهای خود را بشویید و به هیچ عنوان از ژل مو، موس یا تافت استفاده نکنید. مدتی قبل از عمل دیگر موهای پشت و پهلوی سر را کوتاه نکنید. موهای بلند می‌توانند خط جراحی پشت سر را مخفی کنند. پس تا جایی که ممکن است اجازه دهید موهایتان بلند شود.

مراقبت‌های قبل از عمل کاشت مو

دو هفته قبل از عمل، آسپیرین و دیگر داروهای ضدالتهابی مانند ایبوپروفن، دیکلوفناک و غیره مصرف نکنید. این داروها باعث رقیق شدن خون و افزایش خونریزی در طول عمل خواهد شد. قرص سرماخوردگی هم محتوی آسپیرین است که آن را هم نباید مصرف کرد. مصرف محلول‎های حاوی مینوکسیدیل نیز از دو هفته قبل از کاشت مو ممنوع است. زیرا با افزایش جریان خون پوست سر، خونریزی هنگام عمل را زیاد می‌کند. استفاده از ویتامین E و ب کمپلکس هم یک هفته به عمل جراحی باید متوقف شود. این ویتامین‌ها در انعقاد خون اختلال ایجاد می‌کنند. یک هفته مانده به عمل ورزش‌های سنگین انجام ندهید. شواهدی وجود دارند که نشان می‌دهند ورزشهای سنگین در انعقاد خون اختلال ایجاد می‌کنند. اما نرمش سبک مشکلی ایجاد نمی‌کند. افراد سیگاری بهتر است حداقل یک ماه قبل از جراحی سیگار نکشند. دود سیگار در ترمیم زخم اختلال ایجاد می‌کند. در صورت توقف مصرف سیگار، بهترین نتیجه را از کاشت مو خواهید گرفت.

منبع: www.zibasho.com

مطالب مرتبط: 

نکاتی مهم درباره کاشت مو

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *