bفیزیوتراپی گردن · سامانه جامع اطلاعات پزشکی
فیزیوتراپی گردن

گردن درد یک اختلال اسکلتی عضلانی (SMD) است. که شامل درد پشت و فشار آسیب تکراری (RSI)، می‌باشد. که در این نوشته به عنوان عضو فوقانی است که با اختلال کار می‌کند (WRULD). فیزیوتراپی در اختلال اسکلتی عضلانی بسیار مؤثر است. اطلاعات پزشکی نشان می‌دهد که ۸۰ درصد از افرادی که تحت انوع فیزیوتراپی که یک مورد آن فیزیوتراپی گردن است، قرار گرفتند و توانستند مشغول به کار شوند و در حمل وسایل مشکلی نداشته باشند.

فیزیوتراپی گردن

فیزیوتراپی گردن چگونه به بیمار کمک می‌کند؟

اطلاعات پزشکی بیان می‌کند که فیزیوتراپیست‌ها در کمک به افرادی که دچار گردن درد هستند خیلی ماهرانه عمل می‌کنند. حتی ممکن است آن‌ها به جهت درمان شما از طب سوزنی و انجام کارهای دستی کمک بگیرند. درمانگر فیزیکی احتمالاً شما را در خصوص تسکین درد و تمرینات مناسب و همچنین در مورد جلوگیری از مشکلات بیشتر، راهنمایی می‌کند. آن‌ها یا به صورت خصوصی یا در مؤسسات خیریه، از طریق برنامه‌های کلی بهداشتی فعالیت می‌کنند. بعد از پزشکان و پرستاران، آن‌ها سومین حرفه بهداشتی را عهده دارد هستند.

زمانی که برای رفع مشکل گردن درد خود به فیزوتراپیست مراجعه می‌کنید، او به طور کامل گردن شما را بررسی می‌کند، حتی برای سهولت در کار ممکن است از شما بخواهد که لباس خود را تعویض کنید و پوششی را که او مد نظر داشته باشد استفاده کنید، این یک ایده خوبی است تا بتواند به خوبی گردن شما را بررسی کند. ممکن است شما در مورد مشکلاتی که ناشی از مشکلات گردنی شماست با فیزیو خود صحبت کنید این مشکلات شامل علائمی همچون گردن درد یا بین تیغه شانه، دردی که تا پایین بازو به سمت انگشتان پیشروی می‌کند و یا بی‌حسی و یا سوزن سوزن شدن در شانه و بازو است. برای بهبودی باید خودتان نیز مشارکت داشته باشید، تمرینی وجود دارد که می‌تواند گردن درد شما را کاهش دهد. از این تمرینات می‌توانید برای از بین بردن سفتی عضلات گردن و تقویت آن قسمت و همچنین بازگردادندن عملکرد طبیعی گردن استفاده کنید. فیزیوتراپیست می‌تواند به شما در تمرینات لازم به جهت بهبودی گردنتان کمک شایانی کند. برای این که به درستی حرکات و تمرینات را یاد بگیرید فیزیوتراپیست (درمانگر فیزیکی) ممکن است از شما بخواهد که جلوی آیینه بایستید و با انجام دادن حرکات به تصحیح آن‌ها بپردازید. حرکت‌های ملایم می‌تواند سبب بهبودی و تسکین درد در ناحیه گردن شود.

لازم است بدانید که به کار بردن حرکات نامناسب گردن و تقویت عضلات قفسه سینه، این حرکات اگر به صورت نامناسب انجام شود، مشکلات عروقی در گردن مانند تنگی شریان کاروتید، یا آرتروز پیشرفته ایجاد می کند.

منبع: www.webmd.com , www.csp.org.uk

مطالب مرتبط:

درد سیاتیک

درمان دیسک کمر

فیزیوتراپی در تهرانپارس

فیزیوتراپی دکتر سید وحید قیری
فیزیوتراپی پارس

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *