فیزیوتراپی زانو

اکثر افراد در طول زندگیشان به زانو درد دچارند. عضلات زانو آسیب‌پذیر هستند و بیشتر در معرض خطراتی چون پیچ‌خوردگی و استفاده زیاد از عضلات محافظ دچار مشکل می‌شوند. به طور کلی با صدمه دیدن زانو یعنی مفصل آن ملتهب شده و این موضوع از سن ۶۵ سال به بالا، بیشتر دیده می‌شود. در چنین مواقعی که زانو آسیب می‌بینید و یا شخصی دچار آرتروز زانو است، باید فیزیوتراپی زانو صورت بگیرد.

فیزیوتراپی زانو

یادگیری تمرینات و ورزش‌های کششی مورد نیاز که فیزیوتراپیست به شما راهنمایی می‌کند بسیار مفید است. بر طبق اطلاعات پزشکی انجام شده دردهای زانو قابل پیشگیری می‌باشند. در فیزیوتراپی تشخیص علت مشکل زانو درد صورت می‌گیرد در صورت لزوم از عکس برداری یا ام آر آی استفاده می‌شود. با انجام حرکات ورزشی که فیزیوتراپیست به بیمار ارائه می‌دهد می‌تواند از ریسک خطرات بیشتر در زانو بپرهیزد همچنین درمانگر ممکن است بیمار را به متخصصان دیگر ارجاع دهد. فیزیوتراپ با توجه به سن، مشکل زانو و سبک زندگی بیمار، از روش‌های مختلفی شامل : ورزش و حرکات اصلاحی، مگنت‌تراپی، استفاده از امواج مافوق صوت (اولتراسوند).

برخی از ورزش‌هایی که فیزیوتراپ به بیمار می‌دهد شامل: کشش زردپی، کشش ماهیچه ساق پا، قدم زدن در حالت نشسته، صاف کردن پا در هنگام بلند کردن آن، می‌باشد. در مگنت‌تراپی یک میدان الکترومغناطیسی، سیگنالی تولید می‌کند که برای درمان زانو استفاده می‌شود. و از امواج مافوق صوت برای کشیدگی عضلات و همچنین مشکلاتی که برای زانوی دوندگان رخ می‌دهند، استفاده می‌شو؛ این روش یکی از مؤثرترین روش‌ها در رفع مشکل زانو درد استفاده می‌شود.

منبع: asadiclinic.ir

مطالب مرتبط:

دکتر وحید قیری

فتق دیسک کمر چیست؟

فیزیوتراپی در تهرانپارس

 

بیشتر بخوانید

نظر و پیشنهاد بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *